31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimler öncesi partilerde hareketlilik devam ediyor. Aday adayların ve adayların belli olduğu dönemde MHP’ye yeni üyeler katıldı. MHP Lapseki İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen Cumhuriyeti 100. Yılı programına Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, MHP İl Başkanı Ali Tuğrul Yıldırım, İlçe Başkanı Hüseyin Sevinç, İlçe kadın kolları Başkanı Kübra Kocabey, Üyeler ve çok sayıda partili katıldı.   Saygı Duruşu ve istiklal marşının ardından gerçekleştirilen programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Lapseki MHP ilçe Kadın Kolları Başkanı Kübra Kocabey “Türkiye Cumhuriyeti kuruluş sürecinde kadınlarımız nasıl ki canı ile, kanı ile, mücadele verdiyse, liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi'nin işareti üzere, Türk ve Türkiye yüzyılında biz kadınlara düşen görevi biliyoruz ve yüksek sorumluluk bilinciyle yerine getirecek Bize söz veriyoruz. Şunun bilincindeyiz ki Türkiye'nin geleceği bizleri güçlenecek yapıcı rolü, yapacağımız değerli çalışmalara, eşsiz fedakarlıklara yakından bağlıdır. Her türlü hizmeti kendine görev bilmiştir. Göreve geldiğim günden bugüne, bizlere destek veren kadınlarımıza şahsım adına desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Teşkilatımıza gönül vermiş kadınlarımızı, mücadelemize ortak olmaları için, kadın kollarımıza davet ediyorum. Milliyetçi ülkücü hareket onu anlamalı ve yaşamalıdır. Adım attığımız yeni yüzyılda şu önemli mesajı sizlerle paylaşmak istiyorum. Kutlu yürüyüşümüze katılmak, Türk ve Türkiye yüz yılı hedeflerinin gerçekleşmesine omuz vermek merkezi yönetim ile yerel yönetim arasında sarsılmaz köklü inşaat etmek isteyen kim varsa gönlümüz onlara açıktır” dedi.

İTTİFAKA VURGU YAPTI  

Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz da AK Parti ve MHP’nin ittifakı ile elde ettiği başarıları hatırlatarak, “Geçtiğimiz dönem Cumhur İttifakı olarak Lapseki'de güçlü bir şekilde seçimlerin sizlerin de destekleriyle   belediye seçimlerini kazandık.  Neredeyse artık 5. senemizi tamamlamak üzereyiz. Hedefimiz belli. İnşallah 31 Mart'ta yapılacak olan seçimlerde yine birlik içerisinde, beraberlik içerisinde büyüklerimizin de takdirleriyle biz tekrar ittifak olarak devam etmek istiyoruz. Rabbim inşallah bizlere tekrar bu memlekete, Lapseki'ye, Lapseki'de yaşayan vatandaşlarımıza çocuklarımızdan, gençlerimize, gençlerimizden, kadınlarımızdan, yaşlılarımıza kadar güzel hizmetler yapmayı nasip etsin diyorum. 2014’te  geldiğimizde baktığımızda Lapseki'ye Lapseki'de neler var dediğimizde o günleri bilen arkadaşlarımız var. Allah'ımıza bin şükürler olsun hep dua ediyoruz. Bugün baktığımızda Lapseki çok farklı bir yerde. Bu sizlerin destekleriyle olan bir şey. Bunun için Lapsekililere ve sizlere özellikle teşekkür etmek istiyorum” dedi.

 

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Ali Tuğrul Yıldırım da genel başkanlarını yalnız bırakmayacaklarının mesajını vererek, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle, minnetle, dualarla yad ediyorum.  Allah onlardan razı olsun. Onlar sayesinde böyle güzel bir vatana ve böyle güzel bir yönetim şekline sahip olduk. Sahip çıktık ve sahip çıkacağız. Bu bizler için, özellikle Çanakkale'de Çanakkale teşkilatları için ayrıca arz ediyor. Neden?  Çanakkale Cumhuriyetin önsözünün yazıldığı yer.   Cumhuriyetimizin yüzüncü yılına girdiğimiz bu müstesna günlerde devletimiz ve milletimiz özelinde hassasiyetle yapılan saldırıları ülkemize hem fiili hem ekonomik olarak yapılan hususları hepimiz yakinen izliyoruz. Ama bu yaşananların Hiçbir önem kayıtsız kalmayacağımız, bu saldırıları da bertaraf etmek için de elimizden gelenin en iyisini yapacağımız açık ve aşikar. Milliyetçi Hareket Partisi olarak 50 küsur  yılını aşmış ki daha öncesi var. 65  yılından daha önceki süreci de kapsayan bir partili mensupları var. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'mizin her anında, özellikle de Genel Başkanımızın vurgusuyla bu ülkenin sıkıntı yaşadığı, zora düştüğünü anda  tek saniye bile düşünmeden yola revan olan Genel Başkanımızın yanında olmak bizim görevimiz. Genel başkanımızı yalnız bırakmayacağımız açıktır.

Bir büyük birliktelik gerçekleştirdik.  . Cumhur İttifakı tesisleriyle ki bugünlerde bu hususla ilgili de birtakım mecralarda bozgunculuk yürümüş durumda. Biz yol kat ettikçe, biz birtakım kazanımlar yaptıkça, biz bu ülkeye net şekilde, sağlam şekilde, sahip çıkacağız dedikçe birileri rahatsız oluyor. Ve bu hususları taşımaya, bizleri huzursuz etmeye uğraşıyor. Bakıyoruz biz ne zaman Cumhur İttifakı'nı tesis etmişiz? Ne zaman tesis etmişiz? Ne zaman ki köprülerimizi bombalamaya kalkmışlar? Ne zaman ki yollarımızı kesip ülkemiz üzerinde bir takım olumsuz faaliyetlere girişmişler. Biz buna geçit vermeyeceğiz demiştik.  Biz köprümüzü yıkacak olanlarla, biz askerimize, polisimize, vatandaşımıza kurşun sıkanlarla, birliktelik yapanlarla, bunlarla yan yana yol yürüyebilir miyiz? Böyle bir şey mümkün mü?  Bu ülkeye, bu devlete, hizmet edenlerle birlikte olacağız. Darbe ve benzeri hususlardan dolayı Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatlarımızdaki bizim de eminim burada bugün aramızda bulunan Arkadaşlarımızdan bizzat kendileri veya ailesinden büyüklerinin seksen darbesinde, muhtıralarda nasıl zorluklar çektiğini yakıyabiliyoruz. Ki bizler siyasiler olarak, darbeyle, özellikle vatandaşın oyu ile, vatandaşın teveccühüyle, vatandaşın tercihi ile seçimi kursunlar. Nasıl karşı çıkabiliriz ya? Böyle bir aymazlık, böyle bir saçmalık olabilir mi? Elbette ki o Ha bunu yapanlar, başarılı olabilirler mi? Olamazlar. Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı dimdik ayakta.

Kendisine hizmetlerinden dolayı hepinizin huzurunda Belediye Başkanımıza  teşekkür ediyorum. Sağ olsun, var olsun. Bu hususta birlikte hepiniz yakinen merak ediyorsunuz.  Sayın başkanım bu konuyu açtı diye. Birliktelik hususunda ilerleyen süreçte Cumhur İttifakı adına yol yürümeye biz hazırız. Tabii bu hususta öncelik biliyorsunuz. Başta Cumhurbaşkanımız ile genel başkanımız, sayın büyüğümüz, sayın Devlet Bahçeli Beyefendi'nin istişareleriyle gerçekleşiyor. Bizler bu hususun neticelenmesini bekliyoruz. Bu husus neticelendikten sonra yol haritasıyla birlikte tekraren sizlerle buluşacağız. Bir yol kat edeceğiz ve buna her daim bir önceki dönemde olduğu gibi açık olduğumuzu bütün istişarelerde, birlikte yol katetmek adına hazır olduğumuzu tekrardan belirtiyorum” dedi.

Konuşmaların ardından yeni üyelerin rozetleri takılmasıyla program son buldu.

Arzu Baladur

Foto: BHA