ÇBTT, 2007 yılından kuruldu. Kurulduğu günden beri sahnelediği tiyatro eserleri ile Çanakkalelilerin takdirini kazandı. Ekip Çanakkale sınırlarını aşarak Ankara’ya gitti. Amatör tiyatro topluluklarına sahnesini açan AST, Çanakkale’den Çanakkale Belediye Tiyatrosunu geçtiğimiz cumartesi günü Bilkent Sahne’de misafir etti. Geçen sezondan bu yana başarıyla sergilediği “Karmakarışık” adlı oyun ile sahne alan topluluk oyuncuları, Ankaralı sanatseverler ile buluştu. Sergiledikleri performansları ile oldukça başarılı bulunan oyuncular, seyirciler tarafından ayakta alkışlandı.

Oyun sonrası bir açıklama yapan ÇBTT Yönetmeni Ebru Naz Eşli; “Çanakkale’mizi Ankara’da böylesine tarihi ve tiyatro tarihinde önemli bir yeri olan sahnede temsil etmekten gurur duyuyoruz. Bizim için çok büyük bir deneyim ve anı oldu. Oyuncularımla gurur duyuyorum. Onlar artık amatörlükten de öteye profesyonelce bir performans sergiliyorlar, bu sebeple kendilerini tebrik ediyor, kutluyorum. Ayrıca bize bu imkânı sunan Ankara Sanat Tiyatrosu yönetimine ve bizlere yardımlarını esirgemeyen çalışanlarına teşekkür ediyorum.

Tiyatromuzun Ankara’daki gösterisinin organize edilmesinde emeği geçen Çanakkale Belediyesi Kültür Müdürümüz Özlem Eryiğit ve müdürlük çalışanlarına, dekorlarımızı yapımında emeği geçen, sahnede kuran teknik ekibimize, ses ve ışıkta bizlere yardımcı olan diğer oyuncu kadromuza ve ulaşım müdürlüğümüze, şoförlerimize de çok teşekkür ederim” dedi.

 

Tiyatro ekibi, gösteri öncesi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir’i ziyaret etti.

Tuba Demirtaş

Foto: BHA