CHP 38. Olağan kongresi geçen haftasonu yapıldı. İl başkanlığı için iki aday yarıştı.  575 delegeden 539 delegenin katılım sağladığı seçimde  Özgür Şimşekle yarışan  Av. Levent Gürbüz  364 oy alarak İl Başkanı seçilmişti. Hafta sonu gerçekleştirilen kongrenin ardından Mazbatasını alan Av. Gürbüz, yapılan devir teslim töreni ile görevini devraldı.

Parti binasında gerçekleştirilen  devir teslim töreninde konuşan eski il başkanı Doğan Ateş, yeni başkan Av. Levent Gürbüz’e başarılar dileyerek “Cumhuriyet Halk Partisinde 3 Temmuz’da Delege seçimleri ile başlayan kongre süreci  15 Ekim tarihi itibari ile  ülke genelinde tamamlanmıştır.  Çanakkale’mizde de 38.’sini gerçekleştirdiğimiz seçimde  Levent Başkanım ve Yönetim Kurulu bu göreve seçilmişlerdir.  Öncelikle Levent Başkanımı ve yönetim kurulunu tebrik ediyor ve görevlerinde başarılar diliyorum.  4 yıldan beri her türlü sıkıntıya rağmen, her türlü zorluğa rağmen birlik ve beraberliğimizi bozmadan , kendi çıkarlarını partinin çıkarları önüne koymadan  görev yapmaya çalışan ve ayakta kalmaya çalışan tüm yönetim Kurulu arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.  Bugünden itibaren ben Yeni Yönetim Levent Başkanıma devrederken, çok yakında başlayacak olan yerel seçim takviminde, Cumhuriyet Halk Partisi çalışmalarında halka daha çok dokunmak, halkla iç içe olmak  ve halktan yana olan bir tavır sergileyeceklerine inancım tamdır. Bu yolda Levent Başkanıma sonsuz başarılar diliyorum. İhtiyaç duyulduğu taktirde ben ve eski yönetim kurulu arkadaşlarım başkanın yanında olacağımızı belirtmek istiyorum” dedi.

CHP’nin il başkanlığı koltuğuna oturan Gürbüz ise “Çok zor bir dönemde zor bir görev üstlendik.  Mayıs Seçimlerinden sonra yaşadığımız umutsuzluğu  ve  olumsuz durumu düzeltmek, partimizi yeniden halkımızın umudu yapmak için  ve iktidar yoluna sokmak için  çok çalışacağız. Bu güne kadar çok çalıştık, bundan sonra da çalışacağız.  Çok geniş bir kesimin desteği ile İl Başkanlığını kazandım. Bunun ağırlığının ve sorumluluğunun bilincindeyim.  Bana Güvenebilirsiniz. Artık Cumhuriyet Halk Partililer Çanakkale’de  rahat bir nefes alabilir.  Çünkü Partimizi iktidar yolunda yükseltmek için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Bünyamin Nami Tonka