Gümüzçay Belediyesi tarafından ‘Gümüşçay’da herkes Cumhuriyet’in yüzü olacak’ sloganıyla etkinlikler düzenlendi. Gümüşçay Belediye Meydanı’nda ve Gümüşçay’da düğün salonunda başlayan etkinliklerin vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Halat çekme, balya taşıma, tavla turnuvası ve masa tenisi turnuvası müsabakalarının oynandığı ilk gün yarışmacıların kıyasıya mücadelesine sahne oldu. Tüm yarışmalara 200’den fazla başvuru alınırken; yüzlerce Gümüşçaylı yarışmaları izlemek için meydanı doldurdu.

Yarışmaların açılış töreninde basın mensuplarına özel açıklamalarda bulunan Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı; “Gümüşçay Belediyesi olarak her yıl bayramımızı kutluyorduk. Ancak bu yıl, özel bir yıl. 100’üncü yılımıza özel etkinlikler hazırlamak istedik.

Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını çok önemsiyoruz. Bu nedenle de halkımızı bir araya getirecek, birlik ve beraberliğimizi pekiştirecek, milli duygularımızı en düzeye çıkaracak etkinlikler düzenledik. Bu kapsamda Gümüşçayımız’da her eve ve işyerine Türk Bayrağımızı dağıttık. Vatandaşlarımız da hassasiyet gösterdiler ve Türk Bayraklarımızı şimdiden astılar. Enginkent ve Denizatı Sitesi’ne kadar hassasiyet gösterip bayraklarını asan tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Bugün yarışmalarımız başladı. Pazar günü final müsabakaları oynanacak. Ödül törenimiz ise 28 Ekim tarihinde gerçekleşecek. 27 Ekim’de Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehit ve gazilerimiz için Mevlit okutacağız. 28’inde bisiklet kortejimiz ve büyük yürüyüşümüz olacak. Kortejimiz ve yürüyüşümüz Belediye Meydanı’nda sona erecek. Etkinliklerimize tüm halkımızı davet ediyorum” dedi.

Bünyamin Nami Tonka

Foto: BHA