BBP Çanakkale İl Başkanlığı 1. olağan kongresi, bugün saat 13:00'da Çanakkale Ticaret Borsaso konferans salonunda gerçekleşti. Büyük Birlik Partisi Çanakkale il ve ilçe teşkilatlarının katılım gösterdiği toplantıya, BBP Yüksek Danışma Kurulu Üyesi Hayati Örencik ve AK Parti İl Başkanı Naim Makas da katıldı. 

Toplantının açılış konuşmasını yapan BBP Yüksek Danışma Kurulu Üyesi Hayati Örencik, partinin kuruluş sürecini ve gelişimini katılımcılara aktardı.  Türkiye'nin her yerinde il ve ilçelerde vücut bulan bir siyasi parti olduklarını belirten Örencik; "Muhsin Yazıcıoğlu başkanımızı 2009'da şehit verdik ama bugün 2023 Büyük Birlik Partisi devam ediyor. Bizden önce kurulan partiler vardı. İktidar partileri vardı, Anavatan Partisi vardı, Doğru Yol Partisi vardı. Hükümet olması beklenen partiler vardı. Cem Uzan'ın partisi, Turgut Özal'ın partisi, Demokrat Parti, Tansu Çiller'in partisi vardı. Bunlar bugün yok arkadaşlar. Siyaset çok uzun soluklu bir yol. Bu yolda eğer samimiyseniz, milletinize hizmet etme inancınız varsa, başarılı olursunuz ve millet de size destek verir" dedi. 


Örencik: "Milletini karşılıksız seven insanlar topluluğuyuz"

Katılımcılara Büyük Birlik Partisine destek verdikleri ve yaşattıkları için teşekkür eden Örencik; "İnşallah Büyük Birlik Partisi'nin devlete yönetmeye talip kadrolarınını da görmeye Cenab-ı Allah bizlere nasip etsin. Şu anda Cumhur İttifakı ile Sayın Cumhurbaşkanı'nın ifade ettiği gibi Türkiye Yüzyılı kavramına, olgusuna hizmet etmeye devam ediyoruz. Çünkü bu bizim ülkümüz. Biz vatanının, milletini karşılıksız seven insanlar topluluğuyuz." dedi. Örencik'in konuşmasının ardından Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile 2009 yılında helikopter kazasında şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden, suikaste kurban gittiği düşünülen BBP'nin kurucu lideri Muhsin Yazıcıoğlu ve canlarını bu topraklar için veren tüm aziz şehitlerin manevi huzurunda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile kongre devam etti. Makas: "Hep beraber omuz omuza çalıştık"    

Toplantının  devamına AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas ise kürsüde yaptığı konuşmada; "Ben Büyük Birlik Partisi'nin Çanakkale'deki faaliyetleri ile Ben Büyük Birlik Partisi'nin Çanakkale'deki ittifak ortaklarına desteklerinden dolayı teşekkürlerimi iletmek istiyorum. İyi kötü bir seçime girdik, hep beraber omuz omuza mücadeleye girdik, çalıştık. İnşallah nice seçimlere nice zaferlere hep birlikte ulaşmak dileğiyle. Sizlere hayırlı kongreler diliyoruz" dedi. Demir: "Yöneticilerle halkımız arasında köprü olacağız"

İlçe başkanlarının kürsüdeki konuşmalarının ardından seçime tek liste ile aday giren Ramazan Demir; "Büyük Birlik Partisi'nin muktedir iktidarını gerçekleştireceğiz. Cumhur İttifakı ile  omuz omuza vererek ilimizin sorunlarına ortak akılla birlikte, beraberlik içinde çalışarak çözüme kavuşturmak için gece gündüz koşarak gerektiğinde yöneticilerle halkımız arasında köprü olacağız" dedi. Kongre, yapılan oylama ve pilav ikramı ile sona erdi. 

Büyük Birlik Partisi Çanakkale il yönetim kurulu ise şu şekilde;