Kaya; geçtiğimiz günlerde Gazeteci Melike Çapan tarafından hazırlanan “Yeniden Buluşacağız İmroz’un Belleği” isimli serginin “Gökçeadamızda sergileneceği duyuruldu. Gökçeadalı vatandaşlarımızdan gelen tepkiler üzerine, sözde sergi iptal edildi.” dedi.
 
 
 
Baturhan Kaya; “Amacının ne olduğu apaçık belli olan bu serginin, Gökçeada ve Çanakkale’de yaşayan Türkler başta olmak üzere bütün Türk Milletini ve Türk Devletini hedef gösteren bir anlayış içerisinde olduğunu hepimiz biliyoruz. CHP’nin Çanakkale İl Başkanlığı’nın da bu sergiye destek vermiş olması bizi tabiiki şaşırtmamıştır.
Öncelikle belirtmek gerekiyor ki; birilerinin İmroz diyerek Türklükten uzaklaştırmaya çalıştıkları adamızın adı Gökçeada’dır. Sahibi de Türkiye Cumhuriyeti Devleti’dir.
Kıbrıs’ta yaşanan karışıklıklardan yararlanıp ülkemizin başka bölgelerinde yaşayan Rum vatandaşlarımızı da Büyük Türk Devleti’ne karşı kışkırtmak isteyen hayalperestleri tanıdığımız gibi bu hayallerin bugün de sönmediğinin farkındayız.
Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni sözde kimliksizleştirme ile suçlayanlar; Kıbrıs’ta üç oğlu ve eşi Rumlar tarafından hunharca şehit edilen Türk Subayı Nihat İlhan’ın yüzüne basıl bakacaklar
İsimleri değiştirilen, kültürleri yok edilen, yurtlarından kovulan Rodos Türklerine, Bulgaristan Türklerine, İstanköy Türklerine, Batı Trakya Türklerine nasıl anlatacaklar. Türk tarihinde zulüm arayanlar, karşılarında ancak zulme uğramış Türkleri bulabilirler.
Kalemlerinden mürekkep değil, nifak akan sözde gazeteci özde Türk Düşmanları, ayrılık çıkarmaya çalıştıkları ve hassasiyetleri kaşıdıkları yerlere dikkat etsinler.
Zira Türk Milliyetçileri; şehit kanıyla sulanan her karış toprakta gösterdiği hassasiyeti Gökçeadamız için de gösterecektir diyerek tepkisini ortaya koydu.” İfadelerini kullandı.
 
Haber Merkezi