Festival tüm hızı ile devam ediyor. Festivalin ilk gününde Çanakkalelilerle Sunay Akın buluştu. Yeni  oyunu  ‘Yüz Yüze’ ile Çanakkaleli seyircisinin karşısına çıkan Akın, yine söylemleri ile çok düşündürdü.
Tarihe bağlılığı güçlü olan hikayeler, tarihe geçmiş şahsiyetler,   eski medeniyetler, yeni milletler kısacası her döneme ait anlattığı hikayeleri ile geniş bir hayran kitlesine ulaşan Sunay Akın 60. Uluslararası Troia Festivali etkinlikleri kapsamında Çanakkaleli vatandaşlarla bir araya geldi.  Yeni oyunu ‘Yüz Yüze’ ile Çanakkaleli seyircisinin karşısına çıkan Akın,  katılımcıları adeta tarih yolculuğuna çıkardı.  Minyatörle ve çeşitli görsellerle  söyleşisini güçlendiren  Sunay Akın, iktidarları da hem eleştirdi hem değerlendirdi. Günümüz olaylara da değinen Akın, sunumu ile katılımcıları mest etti. Program bitiminde Sunay Akın’a çeşitli hediyeler takdim eden Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da  katılımcılar ve Akın’a teşekkür etti.
Programdan ziyade programın düzenlendiği yer dikkat çekti. Belediyenin giriş kapısının yanında aşağıya inen geniş merdivenli kısım tribün olarak kullanılmış. Aşağıdaki kafe, büfe ve benzeri yerlerin önünde sahne olarak tasarlandı. Ortaya da bu güzel açık hava etkinlik alanı çıkmış oldu.
 
Sedat Uz