Akçansa Çanakkale Fabrikası, Türkiye Hazır Beton Birliği Kalite Güvence Sistemi İktisadi İşletmesi (KGS) tarafından yapılan bağımsız denetimi başarıyla tamamlayarak Beton Sürdürülebilirlik Konseyi’nce (CSC) verilen Kaynakların Sorumlu Kullanımı Sertifikası’nı altın seviyede yeniledi.
2020 yılında altın sertifika almaya hak kazanan Türkiye’deki ilk, dünyada ise altıncı fabrika olan Akçansa Çanakkale Fabrikası, sertifikasını aynı seviyede yeniledi ve başarısını taçlandırdı.
Bulundukları tüm bölgelerde ‘Gelecek için sorumlu çalışma’ prensibiyle çalışmalarına devam ettiklerini belirten Akçansa Genel Müdürü Vecih Yılmaz, sürdürülebilirlik odaklı çalışmalarıyla uluslararası standartlarda ödüllendirilmekten mutluluk duyduklarını söyledi. Yılmaz şöyle devam etti; “Sorumlu kaynak kullanımı ve verimlilik anlayışı ile bölgesel ve küresel ölçekte iklim değişikliğiyle mücadeleye katkı sağlamayı hedefliyoruz. Sorumluluğu merkezine alan iş modelimiz doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla altın seviye sertifikamızı yenilememiz, önemli bir başarı örneğini de ortaya koyuyor. Önümüzdeki dönemde de aynı temel prensipten hareket ederek, sürdürülebilir geleceğe katkı sunacak çalışmalarımıza devam edeceğiz”.
 
Haber Merkezi