Nisan ayında ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat’ın görev süresi doldu. Görev süresi dolması ile beraber yeni atanacak rektörlük için 20 civarında kişi müracaat etmişti. Normal şartlar altında seçimlerden önce atama yapılması gerekiyordu. Fakat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan atamayı seçim sonrasına bıraktı. Yemin ederek yeni dönem için görevine başlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, birçok atama yaptı. Atama yapılan alanlar arasında rektörler de vardı.
Aralarında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin de (ÇOMÜ) yer aldığı 13 üniversiteye rektör atamaları gerçekleştirildi. Ezine Meslek Yüksekokulu Müdürü olarak görev yapan Prof. Dr. Ramazan Cüneyt Erenoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararıyla ÇOMÜ’nün yeni rektörü olarak görevlendirildi. ÇOMÜ’ye rektör olan Erenoğlu, 2022 yılı Ağustos ayında Mühendislik Fakültesi Harita Mühendisliği Bölümü Jeodezi Anabilim Dalı’nda öğretim üyesiyken, profesörlük kadrosuna atanmıştı.

Prof. Dr. Ramazan Cüneyt Erenoğlu kimdir?
1978 yılında Çanakkale’de doğan Profesör R. Cüneyt Erenoğlu, Çanakkale Cumhuriyet İlkokulu, Çanakkale Merkez Ortaokulu ve Çanakkale Lisesi’ndeki eğitimlerinden sonra, İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi, İnşaat Fakültesi, Jeodezi ve Fotogrametri (Harita) Mühendisliği Bölümü’nü 1999 yılında dereceyle tamamladı.   Erenoğlu, 2003 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi’nde yüksek lisans ve 2009’da yine Yıldız Teknik Üniversitesi’nde doktora çalışmalarını tamamladı. 2003 yılında YTÜ Jeodezi Anabilim Dalı'nda Araştırma Görevlisi olarak başlayan akademik kariyerine, master ve doktora eğitimlerini tamamladıktan sonra yine aynı üniversitede Yardımcı Doçent olarak devam etti.
2011 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde Yardımcı Doçent kadrosuna ataması yapıldı. 2017’de Doçent unvanını aldı. 2022 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Jeodezi Anabilim Dalında Profesör oldu.   2012-2023 yıllarında Bölüm Başkan Yardımcılığı, Anabilim/Bilim Dalı Başkanlığı, Bölüm Başkanlığı, Dekan Yardımcılıkları, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü, Senato Üyeliği, Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü ve Genel Sekreterlik gibi çok sayıda yönetim görevlerinde bulundu.
Erenoğlu, halen Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Ezine Meslek Yüksekokulu Müdürü ve Ekim 2017'den beri bu görevi yürütüyor.   Çeşitli ulusal ve uluslararası mühendislik birliklerinde üyelikleri bulunan Profesör R. Cüneyt Erenoğlu’nun 235 makale ve bildirisi bulunuyor. Çeşitli ölçekteki 41 adet araştırma projesinde yürütücü ve araştırmacı olarak yer aldı. R. Cüneyt Erenoğlu, öğretim üyesi Oya Erenoğlu ile evli ve 2 çocuk babası.
 
Sedat Uz