Yaykın Köyü muhtarı Salih Çakır ile bir süre görüşerek sohbet eden Vali İlhami Aktaş, köyün genel durumu, sorunları ve talepleri hakkında muhtardan bilgi aldı. Ayrıca köy sakinleri ile sohbet ederek istek ve ihtiyaçlarını dinleyen Vali İlhami Aktaş, köylere en iyi hizmetleri getirebilmek için çalıştıklarını belirterek, misafirperverliklerinden dolayı köy sakinlerine teşekkür etti.
 
Yaykın köyü sakinleri Vali İlhami Aktaş’ın ziyaretinden dolayı memnuniyet duyduklarını dile getirerek, köylerinin sorun ve taleplerine gösterdikleri ilgi ve alakadan ötürü Vali İlhami Aktaş’a teşekkür ettiler. Vali İlhami Aktaş, Çanakkale İbrahim Bodur Anadolu Lisesi Müdürü Cemal Korkut’un abisi Faruk Korkut’un hayatını kaybetmesi nedeniyle Yaykın köyündeki ailesine taziye ziyaretinde bulundu.
 
Çanakkale İbrahim Bodur Anadolu Lisesi Müdürü Cemal Korkut’un acısını paylaşan Vali İlhami Aktaş, merhum Faruk Korkut’a  Allah’tan rahmet, kederli ailesine, sabır ve başsağlığı dileğinde bulundu.
Taziye ziyareti sonrasında Vali Aktaş, Şırnak Uludere’de şehit düşen Özgür Kahveciİ’nin Yaykın köyündeki ailesini ziyaret etti. Vali İlhami Aktaş,  Şehit Özgür Kahveci’nin babası Necmi Kahveci ve annesi Fatma Kahveci ile bir süre görüşüp şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anarak, şehit ailesine minnet duygularını iletti. 
 
Yaykın Köyü ziyaretlerinde Vali İlhami Aktaş’a, Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşat Şahin, Çan Kaymakamı Mustafa Gürdal ve İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz eşlik etti.

Haber Merkezi