Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü'nün faydalanıcı, Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı'nın eş faydalanıcı olarak yer aldığı ve Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen "Kadınların Kooperatifler Yoluyla Güçlendirilmesi Projesi"nin çalışmaları devam ediyor.

5 Mayıs’ta Çanakkale Yerel Paydaş Toplantısı gerçekleştirilen Proje için, 3 gün süren bir eğitim düzenlendi. 15 – 17 Mayıs tarihlerinde Bursa’da düzenlenen eğitim programı kapsamında; kooperatifçiliğe giriş, yönetim, organizasyon ve liderlik, ürün geliştirme ve tasarım, markalaşma, satış pazarlama, e-ticaret/e-ihracat, kadınların güçlenmesi konuları ele alındı.
Eğitime, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nı temsilen, TOBB Çanakkale Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi ve ÇOMÜ Biga Meslek Yüksekokulu Kooperatifçilik Programı Danışmanı Öğr. Gör. Muradiye Özel Ödül katıldı.
Katıldığı program ile ilgili bilgi veren Muradiye Özel Ödül; “Kadınların Kooperatifler Yoluyla Güçlendirilmesi Projesi, Ülkemizde kadınların istihdamının ve istihdam edilebilirliğinin artırılması, kadın kooperatiflerinin gelişmesi için elverişli bir ortam sağlanması ve kadın kooperatiflerinin teşvik edilerek ve desteklenerek kadınların güçlendirilmesini hedefliyor. Çanakkale’de düzenlenen Yerel Paydaş Toplantısında proje detayları ve yol haritası ile ilgili bilgiler almıştık. Eğitim programında da projenin uygulanabilmesi için neler ve nasıl yapılacağı konusunda eğitimler aldık. Kadın istihdamına katkı sağlayacak bu projede yer alıyor olmaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz” dedi.
Haber Merkezi