14 Mayıs’ta yapılan seçimlerde İYİ Parti Çanakkale’de ilk defa bir milletvekili çıkardı. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz, milletvekili oldu. Seçimin sona ermesi ve  kesin sonuçların açıklanmasının ardından Uz, adliyeye giderek mazbatasını aldı. Birçok parti üyelerinin de bulunduğu mazbata töreninde bir açıklama yapan Rıdvan Uz, ’’Öncelikle bize bu görevi layık gören Çanakkale halkına çok teşekkür ediyorum. Kendime en büyük teşekkürü de bizle beraber köy köyü, esnaf esnaf sokak sokak gezen, ev ev gezen teşkilatlarıma, il başkanıma, ilçe başkanlarıma, değerli kadın kolları yöneticilerime, hanımefendileri, gençlik kollarımıza, gençlerimize her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bir inanmışlık vardı. Türkiye Ailesi olarak en çok oy alan ikinci yıl olmayı yine başardık biz. Yine bu bağlamda da ben her biriyle gurur duyuyorum. Hem belde başkanlarım, hem teşkilat üyelerimle bu görevi bize mazbatamızı verdiler. Bu mazbatada TEM bütün arkadaşlarımızın, buradaki bulunan herkesin emeği var, alın teri var, mücadelesi var. Ben her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum ve onlardan da helallik istiyorum.
Öncelikle bize bu görevi layık gören Çanakkale halkına çok teşekkür ediyorum. Kendime en büyük teşekkürü de bizle beraber köy köyü, esnaf esnaf sokak sokak gezen, ev ev gezen teşkilatlarıma, il başkanıma, ilçe başkanlarıma, değerli kadın kolları yöneticilerime, hanımefendileri, gençlik kollarımıza, gençlerimize her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bir inanmışlık vardı. Türkiye Ailesi olarak en çok oy alan ikinci yıl olmayı yine başardık biz. Yine bu bağlamda da ben her biriyle gurur duyuyorum. Hem belde başkanlarım, hem teşkilat üyelerimle bu görevi bize mazbatamızı verdiler. Bu mazbatada TEM bütün arkadaşlarımızın, buradaki bulunan herkesin emeği var, alın teri var, mücadelesi var. Ben her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum ve onlardan da helallik istiyorum. Bu saatten sonra bu kalabalığı, bu birlikteliği, bu adanmışlığı görünce memleketimizle ilgili görev yapmanın ne kadar kutsal olduğunun bir kez daha bilincinde ve farkında olmayı hatırladım. Inşallah Rabb'im bizlere hayırlı hizmetler yapmayı nasip eder. Ama Çanakkale'mize ve ülkemize, milletimize bizleri mahcup etmez. Bu dua ve temenniyle tekrar Çanakkale'yi ve milletimize hayırlı olsun. İkinci bir sürecimiz başlıyor. Bu süreç 28’inde pazar günü. Yine hep söylediğimiz bir şey var. Bir dahaki seçim sürecinde bundan sonraki dönemde belki her birimizin oylarını toplasak bir mülteciler kadar oyumuz olmayacak. O yüzden bu seçim ikinci turu çok önemli. Bu sebeple biz ikinci turda da Millet İttifakı adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na oylarımızı istiyoruz. Bunu da buradan bir kez daha belirtmiş olalım. Teşekkür ediyorum. Saygılar sunuyorum.
Şimdi burada çok kritik bir süreç ve dönemeç var. Bu kritik süreçte bütün partilerinin genel başkanları bu süreçte Sinan Bey'in bu tavrına karşı bizim böyle bir talebimiz yok. Bizim desteğimiz Millet İttifakı'ndan yana demiştik. İnsan sizi aday gösteriyorlar. Aday ediyorlar. Sizi aday gösterenler ve size oy verenlere sırt çeviriyorsunuz. Bu çok doğru bir şey değil ama Türkiye'de ve Çanakkale'deki vatanseverler net olarak söylüyorlar. Dolayısıyla Sinan Bey'in değil Türk milliyetçilerinin, Atatürkçülerin ve vatanseverlerin söylemi çok önemli olacak burada. Onlar da Millet İttifakı diyor. Bu saatten sonra ben bu yanlış kararı bu bilinçli bir operasyonun ters takacağı kanaatiyle çok daha güçlü bir Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığı ikinci turda olduğunu düşünüyorum.’’ şeklinde konuştu.
 
Tuba Demirtaş