AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, anket şirketlerinin şişirmeleri sonrasında CHP seçmeninin hayal kırıklığı yaşadığını belirterek; “Gerçek anketi, milletimiz sandıklarda yapıyor. 28 Mayıs’ta bir kez daha halkımızın huzurundayız ve bir kez daha büyük bir zafer elde edeceğiz. Bu büyük zaferin bir parçası olması için, 28 Mayıs’ta herkesi sandığa bekliyorum” dedi.
 
AK Parti’nin Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, seçim akşamı son ana kadar seçmenlerine kazandık mesajı vererek kendi kitlelerinde hayal kırıklığı yaşatan 7’li Masa üyelerini eleştirdi. 7’li Masayı halkın iradesine saygı duymamakla suçlayan Gider; “O kadar komik ve acınası hallere düştüler ki, başarısızlıklarını kabul ve telafi etmek yerine iftiralara başvurdular. En son artık neden bu seçim yüzde 49,5’ta bitti diye türlü türlü senaryolarla kendi seçmen kitlelerine sandıkta hile olduğu yönünde mesajlar vererek sütten çıkmış ak kaşık rolünü oynuyorlar. Onlar da biliyor, seçim Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliği ile sona erdi. Kırk kişi bir araya gelerek, bu kez kırk kişi birden kaybettiler. Kendi kurdukları sandık takip sistemini dahi çalıştıramamış, kendi seçmenlerine doğruları söylemek yerine seçim gecesi son ana kadar yalana başvurmuş insanlar bunlar. İnsan bir düşünür, nerede hata yaptık diye?” dedi.
 
“BU MİLLET, HDP SEVİCİLERLE YOL YÜRÜMEZ”
 
7’li Masada HDP’nin CHP ile ‘ortak stratejik hedeflerimiz var’ söyleminin ve CHP yönetiminin de bunu onaylamasıyla halkta tepki oluştuğunu belirten Gider; “Türkiye de, Çanakkale de, şehit verdiği evlatları ve Türkiye’nin bölünmez bir bütün olduğu konusunda hassastır. Bundan önce, gizli gizli işbirlikleri yaparlardı. Bu seçim kendilerini öyle bir dev aynasında gördüler ki, açıktan işbirliği yapmaya utanmadılar. Halktan utanmadılar, şehitlerimizden utanmadılar, Atatürk mirasından utanmadılar. Şimdi de kalkmış Kılıçdaroğlu hıncını masalardan alıyor, masaları yumrukluyor. Çünkü korkuyorlar. Utanıp istifa etmeleri gerekirken, bir seçim kaybetmelik daha koltuklarını koruyamayacaklarından korkuyorlar. Kendi partileri içindeki muhalifleri sindirmeye çalışıyorlar, seçimi kazanmaya değil” ifadelerini kullandı.
 
“28 MAYIS’TA HERKES SANDIĞA”
 
28 Mayıs günü yapılacak ikinci tur seçimlerinin önemli olduğuna dikkat çeken Ayhan Gider; “Anket firmalarının türlü hileleri 14 Mayıs’ta çöktü. Milletimiz, bizlere önemli bir mesaj ve fırsat verdi. Halkımız dedi ki; ‘Bir parça daha uğraş, karşıma öyle çık ve bunlara daha büyük bir hezimet yaşat’ biz de halkımızı dinleyerek, 28 Mayıs’ta daha büyük bir zafer için çalışacağız. Bu büyük zaferin birer parçası olması için de tüm seçmenlerin, birinci turda olduğu gibi tekrar büyük bir çoğunlukla sandıklara gitmeye davet ediyorum” dedi.
 
Haber merkezi