Belediye önünden uğurlanan Kahramankazan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu öğrencileri, tarihi ve kültürel bir yolculuğa doğru yola çıktı. Geziye, Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz'un eşi Nergiz Oğuz da eşlik etti.
 
Gezilerde, tarihi mekanlar ve olaylar hakkında bilgi verilerek, öğrencilerin tarih bilincinin gelişmesi hedefleniyor.
 
Gezileri devam ettirerek bir tarih bilinci oluşturmak istiyoruz diyen Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz; "Sloganımız, Ecdadın İzinden. Bu sloganın tabi ki bir anlamı var. Teknolojinin ve bilimin hızla ilerlediği bir çağdayız. Daha da ileriye gitmek için tarihimizi de iyi bilmeliyiz. Verilen mücadeleler bugünlerimizin mimarı oldu. Bizler de bu konuda üstümüze düşeni yapmaya gayret ediyoruz. Kahramankazan’daki lise son sınıf öğrencilerimizin tamamını bu manevi havayı solumaları için Çanakkale’ye gönderiyoruz, göndermeye de devam edeceğiz. Gençlerimizin bir nebze de olsa nefes almalarını istiyoruz. Bizlerin umudu, geleceği gençlerimiz için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.
 
Öğrenciler gezide, Çanakkale Savaşı'nın yaşandığı Gelibolu Yarımadası'nı, tarihi mekanları, şehitlikleri, Anzak Koyu ve Conkbayırı’nı ziyaret ederek zaferlerle dolu tarihimizin manevi havasını soluma fırsatına sahip olacaklar.
 
Haber merkezi