Bakan Özer, incelemeleri kapsamında dün Malatya'daki Beydağı konteyner kenti ve Teknokent'teki konteynerlerde bulunan vatandaşlar ile konteyner sınıflardaki öğrencileri ziyaret etti.
 
Özer, Malatya'daki programı kapsamında bugün ise Mehmetçik Okulunu ziyaret etti. Özer, ziyarette "Malatya'da Mehmetçik Okulumuzu ziyaret ettik. Hepsinin gözlerinde merak, hepsinin gözlerinde öğrenme arzusu... Çocuklarımızın eğitimleri için seferber olduğumuz afet bölgesinde bu değerli destekleri için Millî Savunma Bakanımız Hulusi Akar'a teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı. Özer'e 2. Ordu Komutanı Orgeneral Metin Gürak da eşlik etti.
 
Özer, Malatya'nın ardından bugün de Gaziantep'in Islahiye ilçesinde incelemelerde bulundu. İslahiye'de oluşturulan eğitim ortamlarını gezen Özer; burada Mehmetçik Okulu, anaokulu, DYK ve diğer kademeler için oluşturulan eğitim öğretim noktalarını ziyaret etti. Özer, Islahiye Konteyner kenti de ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti.
 
Özer, daha sonra Gaziantep ve ilçelerindeki eğitim öğretim süreçlerine ilişkin konuları görüşmek üzere İl Koordinasyon Toplantısı'na katıldı. Toplantıda il genelinde ertelenen ve 13 Mart tarihinde başlaması planlanan eğitim öğretim faaliyetlerine ilişkin son hazırlıklar ele alındı.
 
Toplantıya Gaziantep Valisi Davut Gül, İslahiye Koordinatör Valisi ve Bingöl Valisi Kadir Ekinci, MEB Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürü Murat Süt, İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe ile diğer görevliler katıldı.
 
Özer, Islahiye'deki programın ardından Osmaniye ve Adana'da incelemelerde bulunacak.
 
Kaynak: MEB