Belediye bölgeye bir ekip daha gönderiyor. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, afet bölgelerinden biri olan Elbistan’daki çalışmalara katılacak olan Çanakkale Belediyesi çalışanlarını bölgeye uğurladı.
 
Kahramanmaraş merkezli medyana gelen depremlerden sonra 11 ilde büyük acılar yaşanıyor. Depremin yıkıp geçtiği bölgede Türkiye’nin dört bir yanından yardım gitmeye devam ediyor. Çanakkale Belediyesi de depremin ilk gününden buyana bölgede faaliyet gösteriyor. Belediye bir ekip daha gönderdi. Bölgede destek faaliyeti yürüten Ankara Büyükşehir Belediyesinin talebi doğrultusunda, Çanakkale Belediyesi çalışanlarından Emrah Uygun, Mehmet Deniz, Melih Kaytaz, Ali Kahraman Dara, Şafak Ercümen, Semih Kaynak ve Emrah Kocabaş, Elbistan’daki çalışmalara katkı sunmak üzere yola çıktı. Altın Yıllar Yaşam Merkezi önünde düzenlenen uğurlama törenine ise, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Turan Ünüvar, ilgili birim müdürleri ve Belediye çalışanları katıldı.
 
Başkan Gökhan burada yaptığı açıklamada, “Bugün yedi Belediye çalışanı arkadaşımızı Elbistan’a gönderiyoruz. Ankara Büyükşehir Belediyesi Elbistan’da birçok konuda destek oluyor, yardımda bulunuyor, yeniden yapılanması için çalışmalarda bulunuyor. Bizden de eleman desteği istendi. Biz de 7 arkadaşımızı oraya yolluyoruz. 10 gün süreyle orada görev yapacaklar. Daha sonra duruma göre değerlendireceğiz, başka arkadaşları da gönderebiliriz” dedi. Başkan Gökhan afet bölgesi ile dayanışmanın sürdüğünü belirterek, ekibe de iyi yolculuklar diledi.
Konuşmaların ardından Çanakkale Belediyesi ekibi, Elbistan’a gitmek üzere uğurlandı.

Turgut Engin