Ayvacık Belediye Başkanı Mesut Bayram, Kahramanmaraş merkezli depremden büyük hasar gören Hatay'ın Defne ilçesinde Bayramiç Belediyesi ile birlikte kurulan çadır kent ve aşevi ile ilgili Halk TV canlı yayınına katıldı. Başkan Bayram bölgedeki çalışmaları anlattı.
 
Ayvacık ve Bayramiç belediyeleri bölgede aşevi, çadır, soba, mobil eczane ve çay ocağı kurulumları gerçekleştirerek depremzedelere destek vermeye devam ediyor. Belediye Başkanları Mesut Bayram ve Mert Uygun, bizzat bölgede bulunarak çalışmalara katılıyorlar.
 
Ayvacık Belediye Başkanı Mesut Bayram, bölgede yaptıkları çalışmalar ile alakalı Halk TV canlı yayınına katıldı. Çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Bayram, "İlk geldiğimizde aşevimizi kurduk. Daha sonra arka taraflara yaklaşık 40-45 adet çadır kurduk. Yine burada eczane ve çay ocağını faaliyete geçirdik. 24 saat boyunca burada ikramlarda bulunuyoruz. Burada deprem acısı yaşayan çocuklarımızı bir nebze olsun güldürmek için oyun alanı oluşturduk. 3 öğün yemek veriyoruz. Hem belediye personeli hem de gönüllerimiz burada görev alıyor. Restoranlarını kapatıp buraya gelerek depremzedelere yemek çıkartan arkadaşlarımız var, ailecek gelen gönüllerimiz var. Burada yaptıklarımızın hepsi Ayvacık ve Bayramiç belediyelerimizin ortaklaşa yaptığı çalışmalar." dedi.
 
Haber Merkezi