Turan, çok önemli değerleri ve kimliği olan Çanakkale’nin hakettiği yere gelebilmesi ve dünyanın önde gelen şehirleriyle rekabet edebilmesi için gece gündüz demeden çalıştıklarını belirtti.
 
Teknopark çalışmalarının hızla ilerlediğini belirten Turan, “Bu doğrultuda üniversitemizin öncülüğünde çalışmalarına başlanan ÇANAKKALE TEKNOPARK’da, bir yıl gibi kısa bir sürede Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın verdiği destekle 134.000 m2 yatırım alanının planları tamamlandı, altyapı ve üst yapı çalışmaları başladı. İlk aşamada 13 milyonluk destek onaylandı. 2017 yılında da tüm altyapısıyla yatırımcıya hazır hale gelecek. Böylece sosyal alanları, ofis ve laboratuvar tesisleriyle 300 milyonluk ileri teknoloji ve Ar-Ge yatırım alanını Çanakkalemize kazandırmış olacağız. Çanakkale ruhuna yakışır şekilde Milli ve Yerli projelerin bölgemizde üretilmesini sağlayacak altyapı da kurulmuş olacak” dedi.
 
Turan ayrıca Çanakkale Teknopark’ın kurulum aşamasında emeği geçen başta Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Yücel Acer olmak üzere destek veren herkese teşekkür etti.


Kaynak: Haber Merkezi