Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı görevini yürüten Burak Durmaz istifa ederek görevini  Eren Saraç’a devretti.
 
Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı görevini yürüten Burak Durmaz, görevinden ayrılmıştı. Durmaz’ın yerine Eren Saraç getirildi.  Devir teslim töreni için  İl Başkanlığı binasında gerçekleştirilen toplantıya  Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, İl Başkanı Metin Ümit Ural, Merkez İlçe Başkanı Süleyman Erte,  İl Gençlik Kulları Başkanı Tuğberk Güzel, yönetim üyeleri ve partililer katıldı. 
 
Görev değişikliği  ile ilgili konuşan CHP Gençlik Kolları Başkanı Tuğberk Güzel de süreç hakkında bilgiler vererek yaptığı açıklamasında; “Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanımız Burak,  üç yıldır görevde   ve üç yıldır da en iyi şekilde partimize hizmet veriyor.  Bu süreçte daha iyi bir gençlik kolları oluşturmak adına  Burak ve Ana Kademe yöneticilerimizle beraber  ortak karar aldık. Burak Başkanımız da uygun gördü ve istifa ettiler.  İki gün önce de Eren kardeşimiz Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanı olarak atandı.  Ben İl Gençlik Kolları Başkanlığını alalı bir sene oldu ve bu sürede  önemli tecrübeler edindim.  Biz gelmeden önce de Burak görevdeydi ve bu parti için elinden geleni yaptı.  Onun için Burak’a teşekkür ediyor Eren kardeşimize de başarılar diliyorum. Bu bir ayrılık değil bu bir güç birleşimidir. Çanakkale Merkezde çok Burak başkanımızın da desteği ile daha güçlü bir Gençlik Kolları oluşturacağız” dedi. 
 
‘’Eren kardeşime de başarılar diliyorum”
 
Görevi devr eden Burak Durmaz ise yaptığı açıklamasında, “Bundan yaklaşık üç yıl önce 29 Şubat 2020’de Ben ve o dönemki yönetimdeki arkadaşlarımız bizden önceki yönetimden Merkez İlçe Gençlik Kolları görevini devralmıştık.  Yakında yapılacak Genel seçim öncesi  bizden daha genç arkadaşlarımıza görevi teslim etme kararı aldık. Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe  Gençlik Kolları Başkanlığına seçildiğimden bu yana  Çanakkale Merkezde Cumhuriyet Halk Partisi gençliğinin olduğunu  bence biz bütün Çanakkale’ye hissettirdiğimiz düşünüyorum.  Pandemi döneminde herkes evine saklanırken Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları hiçbir zaman evine girmedi. Gerek yardımlarla, maske sıkıntının yaşandığı dönemde evlere maske dağıtımına kadar. Hatta Valilik tarafından yapılan yardımlar da bizden örnek alınınca başlandı.   Belediye Başkanımız ve esnaflarımızla birlikte bir çok kişiye erzak dağıtımında ulaştık ve yardıma muhtaç ailelerin yanında olduk.   Ben elimizden gelen fazlasını yaptığımıza inanıyorum ve benden sonra görevi devralacak Eren kardeşime de başarılar diliyorum” dedi. 
 
 
‘’Memleketin bu kötü günlerinde omuz omuza , karanlıkta aydınlık savaşı vereceğiz’’
 
CHP Merkez İlçe Gençlik Kollarının yeni başkanı olan   Eren Saraç ise Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sözünden yola çıkarak yaptığı açıklamasında “Önceki Dönem başkanımız Burak Durmaz ve yönetimine bu güne kadar verdikleri tüm emeklerinden dolayı teşekkür ederim.  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bir lafını hatırlatmak isterim ‘Pes etmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar’ diye bir lafı var.  Biz de yorulmadan çalışacağız. Memleketin bu kötü günlerinde omuz omuza , karanlıkta aydınlık savaşı vereceğiz.  Kuruluş ve kurtuluşun partisi Cumhuriyet Halk Partisinin bayrağını  en iyi şekilde temsil etmek için mücadele edeceğiz.  Biz Burak başkanımızdan devraldığımız bayrağı bir sonraki arkadaşımıza teslim edene kadar bu maratonu koşacağız” dedi. 
 
 ‘’Biz bu seçimi kazanacağız’’
 
İl Başkanı Metin Ümit Ural ise yaptığı açıklamasında “Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanımız  görevini devrederek yeni bir arkadaşımız görevi devralıyor.  Buradaki amacımız yorgunluk ya da yılgınlık değil.  Buradaki amacımız partimizin daha güçlenmesi ve seçim moduna girdiğimiz bu günlerde  sahada çok daha fazla var olabilmek, hep birlikte daha fazla çalışabilmek ve ilk genel seçimde ki bu bizim iddiamız 13. Cumhurbaşkanımız Millet İttifakının  adayı olacaktır.  Biz bu seçimi kazanacağız. Burada da kadınlarımıza, gençlerimize ve tüm örgütlerimize büyük görevler düşüyor.  Dolayısı ile bu değişim bir kan ilavesidir ve bunda hiçbir yanlışlık yoktur”  dedi. 
 
Bünyamin Nami Tonka