Programda konuşan Akar; ‘’ Çanakkale, AK Parti iktidarı ile Cumhur İttifakı ile çok ciddi yatırımlara şahit oldu. Bunun da taç noktasındaki en önemli yatırımı 1915 Çanakkale Köprüsü olmuştur’’ dedi. 
 
 AK Parti’nin Çanakkale Gençlik Merkezi’ndeki, “İlk Oyum Erdoğan’a İlk Oyum AK Parti”ye programına kente gelen Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, gençlerle bir araya geldiği programda, ‘Reis’i ara’ sloganlarını üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı telefonla arayarak gençlerle görüştürdü. Akar, AK Parti’nin Çanakkale Gençlik Merkezi’ndeki, “İlk Oyum Erdoğan’a İlk Oyum AK Parti”ye programına katıldı. Gençlerle bir araya gelen, onların sorularını yanıtlayan Bakan Akar, salondakilerin “Reis’i ara” sloganlarının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı telefonla aradı. Akar ile görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra gençlere hitap etti. Programa katılan gençlere sevgilerini ileterek sözlerine başlayan Erdoğan, şunları söyledi“Buluşmanın Çanakkale için yeni bir dirilişe, uyanışa vesile olmasını diliyorum. Dönemimiz içinde, 20 yılda Çanakkale, AK Parti iktidarı ile Cumhur İttifakı ile çok ciddi yatırımlara şahit oldu. Bunun da taç noktasındaki en önemli yatırımı 1915 Çanakkale Köprüsü olmuştur. Bu köprü ile Avrupa, Asya birbirine çok daha farklı bir şekilde bağlanmıştır. Feribotlarla orada yaşanan çileleri gayet iyi bilen biri olarak Çanakkaleli kardeşlerim artık 2023’te özellikle sadece şu köprüyü, İzmir yollarını anlatsalar yeter. Alt yapısı ile üst yapısı ile Çanakkale ‘yol medeniyettir’ diyenlerin en önemli zenginliğidir.” Sözlerinin sonunda gençlere bir kez daha selamlarını ileten Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantının hayırlı olması temennisinde bulundu.
 
HAKKINIZI ÖDEYEMEYİZ
Çanakkale Valiliğince, bir otelde düzenlenen programda Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi.Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ‘’En son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar mücadelemiz devam edecek. 40 yıldan beri ülkemizin, milletimizin başına musallat olan terör belasından asil milletimizi kurtarmakta azimli ve karalıyız. ” dedi.
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi. Konuşmasına şehit aileleri ve gazilerle birlikte olmaktan duyduğu gururu ifade etti. Şehitleri ve gazileri vatanı, bayrağı için, milletinin rahatı ve huzuru uğruna canını ortaya koyan kahramanlar olarak nitelendiren Akar, “Kahramanlarımızın yakınları bizler için çok önemlidir. Sizler başımızın tacısınız. Sizlerin yaptığı fedakârlık karşısında ne yapsak azdır. Hakkınızı ödeyemeyiz” diye konuştu. 
 
 ‘’Terör belasından asil milletimizi kurtaracağız’’
Türk Silahlı Kuvvetlerinin ülkesinin ve milletinin güvenliği için yapılması gereken ne varsa bugüne kadar yaptığını, bundan sonra da yapmaya devam edeceğini dile getiren Akar, şunları söyledi: “En son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar mücadelemiz devam edecek. 40 yıldan beri ülkemizin, milletimizin başına musallat olan terör belasından asil milletimizi kurtarmakta azimli ve karalıyız. İnşallah bunu da başaracağız. Milli ve manevi değerlerimize dayanarak, sizlerin sevgisi ve duasından aldığımız ilhamla terör belasından asil milletimizi kurtaracağız. Mücadelemiz artan şiddet ve tempoda büyük bir azim ve kararlılıkla devam ediyor.”dedi.
 
 
 
‘’Yapılması gereken ne varsa Mehmetçik onu yapıyor.”
 
 
 
‘’gazilerin kanlarını yerde bırakmamakta, yakınlarının gözyaşlarının hesabını sormakta kararlıyız’’ diyen  Akar, şöyle konuştu: “Şehitlerimizi, gazilerimizi büyük bir minnet ve şükranla anıyoruz. Bu cennet vatanımızda bugün hayatımızı güven içinde sürdürüyorsak bunu şehitlerimize ve gazilerimize borçlu olduğumuzu asla unutmayacağız. Şehitlerimize ve gazilerimize saygı konusunu gençlerimize devamlı hatırlatacağız. İnsanlar mazisini, tarihini unuttuğu zaman büyük felaketlerle karşılaşıyor. Nereden geldik, nereye gidiyoruz bunların genç nesillere taşınması lazım. Bizler şehitlerimizin, gazilerin kanlarını yerde bırakmamakta, yakınlarının gözyaşlarının hesabını sormakta kararlıyız. Bu hesap soruyor ve yapılması gereken ne varsa Mehmetçik onu yapıyor.” dedi.
 
 Bakan Akar’a şehit ve gazi yakınları yoğun ilgi gösterirken, Akar’ın konuşması sırasında zaman zaman salondan “seninle gurur duyuyoruz” sözleri duyuldu.
 
Murat Yüksel
Foto: BHA