ÇOMÜ Butik bu yıl 10 Ekim- 29 Kasım tarihleri arasında üniversite öğrencilerine 1000 kez hizmet sağladı.
 
 
ÇOMÜ Terzioğlu Yerleşkesi Hasan Mevsuf Spor salonunda bulunan, ÇOMÜ Butik Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Kurumsal İletişim Koordinatörlüğünde bulunan 
Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na bağlı bulunan ÇOMÜ Butik Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Kurumsal İletişim Koordinatörlüğündeki ÇOMÜ Butik Birimi, Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi öğrencilerinin ihtiyaçlarını ücretsiz olarak karşılamayı hedefleyrek  destekçileri ile bu hedefi gerçekleştirmiş bulunmakta ve gerçekleştirmeye devam etmektedir.Aralık 2019’dan bu yana hizmet veriyor.
 
 
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümü Öğr. Gör. Doç. Dr. Hicran Özlem Ilgın ve Öğr. Gör. Şaziye Ceren Ulupınar tarafından yapılan ÇOMÜ Butik’te, üniversitenin tüm öğrencilerine giyim, ev eşyası, kırtasiye, kitap ve erzak desteği sağlıyor. Destekçiler tarafından ÇOMÜ Butik’e getirilen her türlü az kullanılmış malzeme ÇOMÜ Butik depo alanında değerlendirilerek ayrıştırılmakta ve öğrenciler için uygun bulunanlar ihtiyaç sınıflarına göre tasnif edilerek ihtiyaç sahiplerine ulaşılıyor.Ayrıca ÇOMÜ Butik’i destekleyen hayırseverler tarafından alana ulaştırılan etiketli ürünler öğrencilere hizmetine sunuluyor. Aynı zamanda etkili bir geri dönüşüm noktası haline gelen ÇOMÜ Butik, kuruluş amacı olan, “Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi’nin tüm öğrencilerine hizmet” anlayışını “ihtiyaç sahibi öğrencilere hizmet” ilkesiyle değiştirmiş ve hizmetten yararlanmak isteyen tüm öğrencilere kapılarını açıyor. Ürün yelpazesini ev eşyasından, erzağa, kitaptan her çeşit giyim malzemesi ve aksesuara kadar çeşitlendiren ÇOMÜ Butik’ten yararlanan öğrencilerin sayısı, her geçen gün artıyo. Kısmi zamanlı öğrencilerin ve gönüllü üniversite öğrencilerin desteğiyle hafta içi her gün 10.00-16.00 saatleri arası açık olan ÇOMÜ Butik, 2022 güz döneminde 10 Ekim- 29 Kasım tarihleri arasında üniversite öğrencilerine 1000 kez hizmet verdi.
 
 
''ÇOMÜ Butik’ten ilk kez hizmet alırken, ücretsiz olması karşısında çok şaşırmıştım''
 
 
ÇOMÜ Butik bünyesinden hizmet alan ÇOMÜ Kadın ve Aile Çalışmaları Yüksek Lisans programı öğrencisi Canan Yavuz, “ÇOMÜ Butik’ten ilk kez hizmet alırken, böyle bir hizmetin ücretsiz olması karşısında çok şaşırmıştım. Butik maddi olarak en zor zamanlarımda en çok ihtiyaç duyduğum ürünlerin karşılanması konusunda yükümün hafiflemesine yardımcı oldu. Öğrenci arkadaşlarımın çekinmeden isteklerini dile getirebildiklerini gördüğüm ilk an ise daha önce hiç hissetmediğim bir güven duygusu oluştu içimde. Okulumun böyle bir hizmeti olduğu için kendimi güvende hissettim.” diyor.
 
 
Ayrıca Yavuz, “Destek aldıktan sonra geri kalan ihtiyaçlarımın da butikten zamanla karşılaşabileceğini düşündüm. Özellikle aylık erzak desteği eğitim dönemi içerisinde bana çok yardımcı oldu. Gerek giyim, gerek yiyecek, gerekse ev eşyası konusunda birçok ihtiyacım butik sayesinde karşılandı. Bu ihtiyaçlarımın karşılandığını gördükçe yanımda ailem varmış gibi hissettim. Bu güven duygusu eğitim hayatımdaki başarının artmasına ve sosyal sorumluluk bilincimin oluşmasına sebep oldu.” İfadelerini kullandı.
 
 
İbrahim Akın Kazancı