Geçtiğimiz hafta sonu ÇTSO yapılan seçimde iki aday yarışmıştı. Siyasetin karışması ile büyük çekişmelere sahne olmuştu. 3 binden fazla üye 21 komite' de yeni dönemde görev yapacak olan komite üyeleri ve ÇTSO Meclis üyelerini belirlemek için sandık başına gitmişti. Seçimden Semizoğlu’nun listesi 18 komitede, Kaya Üzen’in listesi ise sadece 3 komitede çıkmıştı.
Dün seçilen üyeler ÇTSO Meclis Başkanını ve 11 isimden oluşan ÇTSO Yönetim Kurulunu belirlemek için tekrar sandık başına gitti.

OKYAY TEKRAR SEÇİLDİ
ÇTSO seçimlerinde 21 meslek komitesinden belirlenen 54 meclis üyesi ÇTSO Meclisi Başkanını ve ÇTSO Yönetim Kurulunu belirledi. İlk olarak ÇTSO Meclis toplantısı yapıldı. Yeni dönemin ilk meclis toplantısında Meclis başkanlığını ÇTSO’ nun en yaşlı üyesi olan Nevzat Üzen Yaptı. Nevzat Üzen, ÇTSO Meclis Başkanı, Meclis Başkan Yardımcıları ve kâtip üyeyi belirlemek için Pazar günü yapılan seçimlerde meclis üyeliğine seçilen isimlerin oy kullanarak belirleyeceğini söyledi. Tek liste olarak girilen seçimlerde ÇTSO Meclis Başkanı Osman Okyay, Meclis Başkan Yardımcıları Şerif Mutlu ve İbrahim Armağan Aydeğer ve meclis kâtip Üyeliğine de ÇTSO meclis üyesi 3 kadından biri olan Saniye Öfekler Elmas seçildi.
 
‘’HEPİMİZ İÇİN YENİ DÖNEM HAYIRLI OLSUN’’
 Seçildikten sonra teşekkür konuşması yapan ÇTSO Meclisi Başkanı Osman Okyay; “Bu ilgiyi, teveccühü karşılıksız bırakmamak için elimizden geleni yapacağız. Yeni dönemin meclisimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Başta ilimize ve büyük ölçekte ülkemize hayırlı hizmetlerde bulunabilmeyi ümit ediyorum. Bizim burada bulunma amacımız bir tane; o da Çanakkale’nin ticari ve sınai faaliyetlerini geliştirmek. Dolayısıyla hepimizin tek amacı var. Hepimiz gönüllü olarak buradayız. Kimse bize para falan vermiyor buraya geliyoruz diye. Gönüllük prensibiyle çalışıyoruz. Mesaimizden, ailemizden vakit ayırarak burada görev yapıyoruz. Bunun çok kıymetli olduğunu düşüyorum. Tabiri caizse burada imece usulü bir iş çıkartmaya çalışıyoruz. Geçtiğimiz dönemki arkadaşlarımızdan bazılarıyla yeni dönemde de devam ediyoruz. Aramızda yeni yüzler de var. Hepimiz için yeni dönem hayırlı olsun’’ dedi.
Seçimlerin ardından ilk meclisi toplantısında ÇTSO Meclis Başkanı, Meclis Başkan Yardımcıları ve Kâtip üyeyinin belirlenmesinin ardından meclis üyeleri ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yönetim Kurulu üyeleri Disiplin Kurulu Üyeleri ve TOBB genel kurul delegelerini belirlemek için sandık başına gitti. Oy kullanma işlemi saat 17.00 itibari ile sona erdi ve sandıkların sayımına geçildi. Sayımın ardından ÇTSO ‘da yeni dönemde görev yapacak olan ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yönetim Kurulu üyeleri Disiplin Kurulu Üyeleri ve TOBB genel kurul delegelerini şu isimlerden oluştu.
 
ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı: Selçuk Semizoğlu
Yönetim Kurulu Üyeleri: Ahmet Çelik, Akın Yalman, Ayşe Önen Özoğuz, Deniz Tennioğlu, Ersin Kahraman, İlbey Berin Karaca, İsmail Volkan Temiz, Şakir Kutluay, Turgay Kılıç, Yaşar Murat Aydoğdu 
Disiplin Kurulu Üyeleri: İbrahim Şahinkaya, Kadir Alaylı, Kanber Koç, Metin Tunç, Serhat Soydan, Tuncay Önal
TOBB Genel Kurul Delegeleri: Ali Deniz, Hakan Doğan Kayalı, Hüsnü Agah Ayhan, Recep Yılmaz  
 
İbrahim Akın Kazancı