Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Berna Aras ile Teknoloji ve Tasarım Öğretmenleri Neda Şayan ve Seda Şayan Kösem’ inde bulunduğu ziyarette Vali İlhami Aktaş, Duy Beni takımı öğrencisi Alber Küçük ve Efe takımı öğrencisi Efe Kağan Ünlü ile bir süre görüşerek sohbet etti. Duy Beni takımı öğrencisi Alber Küçük tarafından TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali Trabzon etabında Engelsiz Yaşam Teknolojileri kategorisinde finale kalan duyma engelliler için tasarladıkları bileklik ve ışık destekli kapı zili projesi hakkında Vali İlhami Aktaş’a bilgi verdi.
 
Vali İlhami Aktaş, TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali Ordu etabında Akıllı Ulaşım Yarışması kategorisinde finale kalan sürücü uyarı gözlüğü projesi hakkında Efe takımı öğrencisi Efe Kağan Ünlü ve danışman öğretmen Neda Şayan’dan bilgi aldı. Duyma engelliler için tasarladıkları bileklik ve ışık destekli kapı zili projesi ve sürücü uyarı gözlüğü projesini inceleyen Vali İlhami Aktaş, emeği geçen öğretmenler ve öğrencileri tebrik etti.
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali İlhami Aktaş, Çanakkale Bilim Sanat Merkezi Müdürü Berna Aras, proje danışman öğretmeni Neda Şayan ile Seda Şayan Kösem, Duy Beni takımı öğrencisi Alber Küçük ve Efe takımı öğrencisi Efe Kağan Ünlü’ye çalışmalarında başarılar diledi.
 
Haber Merkezi