Naim Süleymanoğlu Spor Salonu’nda gerçekleştirilen yetenek sınavının ilk gününe, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Genel Sekreter Ayhan Monus, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hürmüz Koç ve akademik personel katıldı.
ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, sınav öncesi aday öğrencilere yaptığı konuşmada şunları aktardı: “Bu heyecanlı günde gerçekleştirilecek sınavın ardından bazılarınız öğrencilerimiz olacak. Eşit, adil bir seçimle aranızdaki en iyileri seçerek herkesin hakkını verdiğimiz bir süreç yaşayacağız. Aranızda yapılacak adil seçimle ÇOMÜ’lü olacak öğrencilerimizi sıklıkla takip ediyor olacağız, spora, spor fakültesine ve öğrencilerine çok önem veriyoruz. Herkese başarılar dilerim.”
Spor Bilimleri Fakültesine yapılan başvuruların yoğunluğuna dikkat çeken Dekan Prof. Dr. Hürmüz Koç, özellikle, akredite olan Antrenörlük Eğitimi Bölümü’ne çok sayıda başvuru olduğunu belirtti. 1873 kişinin müracaat ettiği ve 4 gün boyunca sürecek yetenek sınavları sonucunda Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü, Antrenörlük Eğitimi Bölümü, Spor Yöneticiliği Bölümü ve Rekreasyon Bölümüne toplamda 210 öğrenci alınacak.
Haber Merkezi