Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinde gerçekleştirilen tarihi eser operasyonunda çok sayıda tarihi obje ele geçirildi.
 
Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, kent merkezinde tarihi eser Kaçakçılığıyla Mücadele kapsamında, yapmış olduğumuz çalışmalarda bir adresinde yapılan arama neticesinde; bir adet 1800’li yıllara ait olduğu değerlendirilen üzerinde çarmıha gerilmiş Hz. İsa figürü bulunan eski ahşap pano,  bir adet 1800’li yıllara ait olduğu değerlendirilen orta kısmında resimler bulunan çift kanatlı alt kısmında asma kilit bulunan eski ahşap pano, bir adet 1800’li yıllara ait olduğu değerlendirilen orta kısmında yuvarlak figür bulunan üstünde yaldızlı şekiller bulunan eski ahşap pano, bir adet haç şeklinde eski ahşap parça, bir adet orta kısmında çarmıha gerilmiş Hz. İsa figürü bulunan çerçeveli eski ayna,  bir adet duvarda asılı vaziyette çerçeve içinde Arap alfabesi ile yazılmış üzerinde pul bulunan yazı örneği,  bir adet kırmızı renkli bez torba içinde Arap alfabesi ile yazılmış kırmızı cilt kapağı üzerinde ay yıldız bulunan kitap, bir adet Çanakkale Savaşı'ndan kaldığı değerlendirilen eski gaz ocağı, 5 adet her biri yaklaşık 20 cm uzunluğunda eski ahşap parça-blok ele geçirildi.
 
Tarihi objelere el konulurken, hakkında 2863 SKM suçundan adli işlem yapılmış şüpheli, savcılık talimatıyla salıverildi.
 
Haber Merkezi