Orman yangınlarına karşı duyarlı davranılmasını, tedbirli olunmasını ve farkındalığı arttırmak amacıyla 10-12 Haziran tarihleri arasında Çanakkale-İzmir arasında,  Çanakkale Bisiklet Platformu Orman Yangın Gönüllüleri ve Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü iş birliği ile 'Orman Vatandır Bisiklet Turu' düzenlendi. Turun startını veren Vali İlhami Aktaş bisikletçilere bisiklet sürerek eşlik etti; İzmir Orman Bölge Müdürlüğü'ne teslim edilmek üzere ÇABİP üyelerine 57. Alay Sancağını teslim etti. Truva Atının önünden başlayan Orman Vatandır Bisiklet Turu, Ayvacık, Edremit, Dikili, Aliağa olmak üzere İzmir Orman Bölge Müdürlüğü farkındalık sürüşü ile son bulacak.
Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ile Çanakkale Bisiklet Platformu (ÇABİP) iş birliğinde, orman yangınlarına karşı farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen 'Orman Vatandır Bisiklet Turu' başladı.
Çanakkale Bisiklet Platformu Orman Yangın Gönüllüleri ve Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü işbirliği ile orman yangınlarına karşı daha duyarlı davranılması ve tedbirli olunmasının sağlanması, bu konuda farkındalığı artırmak amacıyla Truva Atı önünde gerçekleştirilen start törenine Vali İlhami Aktaş’ın yanı sıra Çanakkale Orman Bölge Müdürümüz Enver Demirci, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Bekir Çelen, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Yılmaz, İl Afet ve Acil Durum Müdürü İbrahim Tarı ile Çanakkale Bisiklet Platformu Gönüllüleri katıldı.
Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Çanakkale Orman Bölge Müdürü Enver Demirci, kurum amirleri ve bisikletliler Troya Atı önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.
Törende; Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü tarafından verilen Orman Yangın Gönüllüsü eğitiminde başarılı olan ÇABİP üyelerine, Vali Aktaş tarafından sertifika verildi. İzmir Orman Bölge Müdürlüğü'ne teslim edilmek üzere ÇABİP üyelerine Vali Aktaş 57. Alay Sancağını teslim etti. Startı verilen bisiklet turunda Vali Aktaş da bir süre bisiklet sürdü.
Çanakkale Orman Bölge Müdürü Enver Demirci yaptığı açıklamada, "Bu turun amacı orman yangınlarına karşı farkındalık oluşturmak. Bugün başlayan etkinlik 12 Haziran tarihinde İzmir Orman Bölge Müdürlüğü’nde sona erecek. Tüm katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi.
Çanakkale Bisiklet Platformu orman gönüllülerinden oluşan 26 bisikletli, 321 kilometre pedal çevirecek ve 12 Haziran günü İzmir Orman Bölge Müdürlüğü'ne ulaşacak
Truva Atının önünden başlayan Orman Vatandır Bisiklet Turu, Ayvacık, Edremit, Dikili, Aliağa olmak üzere İzmir Orman Bölge Müdürlüğü farkındalık sürüşü ile son bulacak.
Dilek Akşen