Kültür ve Turizm Bakanlığının İl Tanıtım ve Geliştirme Programı kapsamında oluşturulan Çanakkale Tanıtım ve Geliştirme Kurulu toplantısı Troya Müzesi’nde yapıldı.
 
Çanakkale Tanıtım ve Geliştirme Kurulu toplantısına; Vali İlhami Aktaş, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Vali Yardımcısı İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdullah Köklü, Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Genel Müdürü Elif Balcı Füsunoğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Yılmaz, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkan Yardımcısı  Zülküf Memişoğlu, Troya Müzesi Müdürü Rıdvan Gölcük, Tanıtma Genel Müdürlüğü İl Tanıtım ve Geliştirme Proje Koordinatörü Gökçe İnce, ilgili kurum müdürleriyle turizm sektörünün temsilcileri katıldı.
 
İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Yılmaz’ın açılış konuşması ile başlayan toplantıda, Tanıtma Genel Müdürlüğü İl Tanıtım ve Geliştirme Proje Koordinatörü Gökçe İnce, İl Tanıtım ve Geliştirme Programının genel amacı, paydaşları, hedefleriyle ilgili bir sunum yaparken, Tribal Worldwide İstanbul Stratejik Planlama Direktörü Ceren Şehitoğlu da turizmle destinasyonlarıyla ilgili bir sunum yaptı.
 
İl Tanıtım ve Geliştirme Programı ile destinasyon tanıtımı için çalışan tüm paydaşların sürdürülebilir bir iş birliği geliştirmesi, etkili ve sonuç odaklı tanıtım çalışmalarının ortaya koyulması, rakip destinasyonlardan farklı bir kimlik yaratılması, markalaşma ve iletişim süreçlerinin güçlendirilmesi ve destinasyonun dijital dünyada görünür kılınması hedefleniyor. 81 ilin tamamı için uygulanması planlanan İl Tanıtım ve Geliştirme Programında Çanakkale, ilk etapta seçilen 7 adet pilot ilin içinde yer alıyor.
 


Kaynak: Haber Merkezi