Plaj voleybolu ve plaj futbolu turnuvalarıyla start alan Karabiga Priapos Deniz Festivali, yarışmalar vekonser programı ile son buldu. Yağlı direk yarışında ödül, sponsor olmak isteyen vatandaşların da katkılarıyla 5 bin TL ye ulaştı.
 
Geçtiğimiz gün liman sahasında yoğun katılım ile yapılan yüzme ve yağlı direk yarışmaları ile Karabiga İçdaş Yelken Okulunun sunduğu yelken gösterisi izleyicilere eğlenceli anlar yaşattı. Dereceye giren yarışmacılar ise ödüllendirildi. Özellikle yağlı direk yarışma ödülü sponsor olmak isteyen vatandaşların katkıları ile 5 bin TL ye ulaştı. Akşam Demet Erdem'in sunumu ile başlayan konser programında  Cüneyt Şentürk ve Didem'in ardından sahne alan Bilal Sonses, mükemmel sahne performansı ile kalabalık izleyici kitlesini fazlasıyla coşturarak adeta müzik ziyafeti sundu.
 
Etkinlik hakkında değerlendirmede bulunan Belediye Başkanı Ahmet Elbi "Güzel bir festival organizasyonda  daha sizlerle buluşmanın coşku ve mutluluğunu yaşadık.  Gelen talepleri ve günümüz şartlarını değerlendirerek pandeminin ağır koşullarında hep birlikte mahrum kaldığımız sosyal hayatımızın bir nebze de olsa renklenmesi için festival organizasyonumuzu farklı zamanda yoğunluk oluşturmamak için özellikle olağan ziyaretçi/nüfus sirkülasyonunun yaşanacağı bayram tatilinde yapma kararı aldık. Festivalkatkı sağlayan firmalarımıza, bizleri yalnız bırakmayan dostlarımız teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
 
 
 


Kaynak: Haber Merkezi