Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Mimarlık ve Tasarım Fakültesi tarafından, Ezine Fidanlık Şefliği’nin katkılarıyla organize edilen 15 Temmuz Şehitleri Anısına Ağaçlandırma etkinliği Dardanos Yerleşkesinde gerçekleşti.
 
Etkinliğe Çanakkale Valisi İlhami Aktaş ve eşi Songül Aktaş, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat ve eşi Berat Murat, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Süha Özden, Prof. Dr. Bünyamin Bacak ve eşi Nursel Bacak, Genel Sekreter Doç. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, Çanakkale Orman Bölge Müdürü Enver Demirci, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Gökhan Baştürk, Çanakkale protokolü ve akademisyenler katıldı.
 
Etkinlikte konuşan ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat “5 sene önce bizim kendi değerlerimizi kalkan yaparak, onları kullanarak içeriden hain bir darbe girişimi ile milletimizi derinden yaraladılar. Tarihte sıkıntılı dönemlerimiz olmuştur ama bu yaşananlar yani 15 Temmuz tarihi Türk milletinin en sıkıntılı günlerinden birisi olmuştur. Cumhurbaşkanımızın liderlik ve dirayetiyle, milletimizin birliğiyle bunun da üstesinden geldik. Biz böyle çok badireler atlattık. Bunun en önemli örneklerinden biri de Çanakkale’dir. Çanakkale gibi bir şehirde Rektör olmak bu makama çok daha büyük sorumluluklar yüklüyor. Biz üniversite olarak tarım müdürlüğümüzün yanındayız. Yemyeşil bir kampüs, yemyeşil bir Çanakkale bırakalım gelecek nesillere. Etkinlikte emeği geçen, katkı sunan herkese teşekkür ederiz” dedi.
 
Haber Merkezi