Kentlilerin ödemeye yönelik işlemlerini kolaylaştırmak, Belediyeye gelmelerine gerek kalmadan ödemelerini gerçekleştirmelerine olanak sağlamak adına çalışmalar yürüten Çanakkale Belediyesi, daha önce Barbaros Mahallesi’nde uygulamasına başladığı Akıllı Vezne Sistemini artık kentin pek çok noktasında yaygınlaştırıyor.
 
Barbaros Mahallesi Beldemiz Sitesi Beldemiz 1. Sokak’ta bulunan Akıllı Vezne Ödeme ve Su Yükleme Noktası, kentliler tarafından yoğun olarak kullanılırken, Çanakkale Belediyesinin çalışmaları doğrultusunda kentteki Akıllı Vezne sayısı da çoğalıyor. Bu doğrultuda; İsmetpaşa Mahallesi 56. Sokak,  Esenler Mahallesi Nazım Hikmet Caddesi, Barbaros Mahallesi Gazi Sokak, Çınarlı Köyü Dardanos Mevkii Hasan Mevsuf Caddesinde kurulan Akıllı Vezneler ile kentlilerin pek çok iş ve işlemini belediyeye gelmelerine gerek kalmadan işlemini 7/24 gerçekleştirebileceği bildirildi.
 
Akıllı Veznelerde; akıllı su sayaçlarına ait kontör yüklemesi, mekanik sayaçların Abone Numarası Vasıtası ile ödemeleri, Belediye ait tüm borçlarının ödemeleri ve taksitli ödemeler yapılabiliyor. Tüm bankaların kredi kartları ve tüm çipli banka kartları ile ödeme yapılabilen Akıllı Vezne’de nakit ödeme yöntemi kullanılmıyor.
 


Kaynak: Haber Merkezi