Çanakkale Barosu 35. Olağan Genel Kurulunda Baro Başkanlığına seçilen Av. Soner Aydın ve Yönetim Kurulu Üyeleri mazbatalarını aldı.

Aydın ile birlikte yönetim kurulu üyeliğine seçilen Av. Erhan Kızık, Av. Pelin Turhan Erkan, Av. Şebnem Çıtak, Av. Sinan Koşik, Av. Aybüke Cebeci Bayat, Av. Selahattin Mutlu, Av. Enes Çetin, Av. Ayşe Karakaya Şişek, Av. Soner Tunalı ve Av. Eyüp Algül mazbatalarını Merkez İlçe Seçim Kurulu Esmehan Olğun’dan alarak göreve başladılar.

Başkan Av. Soner Aydın yaptığı açıklamada; “Genel Kurulumuz sonucunda seçilen Yönetim Kurulumuz ile birlikte mazbatamızı almış bulunuyoruz. Bu vesileyle Genel Kurulumuzun hukuk camiasına, yargı mensuplarına, adliyemize, şehrimize, mesleğimize ve tüm meslektaşlarımıza hayırlı olmasını diliyor, Genel Kurulumuza katılan, katılamayan ve desteklerini esirgemeyen, bizleri bu onurlu göreve layık gören tüm meslektaşlarıma şükranlarımı sunuyorum“ dedi.

Mazbatasını alan Baro Başkanı Av. Soner Aydın, Yönetim, Disiplin ve Denetleme Kurulu üyeleri, yapılan devir teslim töreniyle görevlerine başladı. Gerçekleştirilen devir teslim töreninde, Çanakkale Barosunun 9 yıl boyunca başkanlığını yapan Av. Bülent Şarlan, önceki dönemde görev alan Yönetim ve diğer kurulları ile yeni dönem Baro Başkanı Av. Soner Aydın, Yönetim ve diğer Kurullara seçilen avukatlar bir araya geldi. Geçmiş dönemler de Çanakkale Barosu’nun Başkanlığını yapmış Av. İlhan Çakar ve Av. Murat Efe’nin de katıldığı törende önceki dönem Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan tarafından yeni dönem Başkanı Av. Soner Aydın’a Çanakkale Barosu’nun sembolik anahtarı teslim edildi. Başkan Av. Bülent Şarlan ayrıca birlikte görev yaptığı Yönetim Kurulu Üyelerine ve Baro personeline plaket takdim etti.

Çanakkale Barosu yeni Başkanı Av. Soner Aydın’da uzun yıllardır Baroya sunduğu değerli katkılardan dolayı önceki dönem Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan’a plaket ve günün anısına kenti simgeleyen bir tablo verdi.
 


Kaynak: Haber Merkezi