Çanakkale Seramik Müzesi tarafından 06-29 Temmuz 2021 tarihleri arasında Sağlık Çalışanları İçin Seramik Atölyesi düzenlenecek.

‘Bazı Kahramanların Beyaz Önlükleri Vardır’ sloganıyla oluşturulan atölye çalışmasıyla pandemi sürecinde canla başla çalışarak hizmet veren sağlık çalışanlarının seramik sanatıyla uygulamalı olarak tanışması, sanatsal bir üretimin içinde olmaları amaçlanıyor.

Eğitim ve uygulama süreçleri seramik eğitmenleri tarafından verilecek atölye, Çanakkale Seramik Müzesi bahçesinde gerçekleşecek. Katılımcıların öncelikle seramik çamuruyla ve elle şekillendirme teknikleriyle tanışarak temel üç boyutlu formları oluşturma konusunda pratik yapmaları sağlanacak. Çanakkale merkezde yaşayan sağlık çalışanlarının ücretsiz olarak katılım sağlayabileceği atölyenin seramik malzemeleri Çanakkale Belediyesi tarafından temin edilecek. Başvuru için katılım formunun www.canakkaleseramikmuzesi.org adresinden indirilerek, e-posta olarak canakkaleseramikmuzesi@gmail.com adresine gönderilmesi ya da Çanakkale Belediyesi Seramik Müzesine elden ulaştırılması gerektiği bildirildi.
 


Kaynak: Haber Merkezi