Çevre Günü Etkinlikleri kapsamında Atikhisar Baraj Gölü etrafında çevre temizliği etkinliği yapıldı.
 
Vali İlhami Aktaş, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Gençlik Spor İl Müdürlüğü, Çanakkale Katı Atık Yönetim Birliği ve  Suez-Çanakkale katkılarıyla,  Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında Atikhisar Baraj Gölü çevresinde çevre temizliği ve çöp toplama etkinliğine katıldı.
 
Atikhisar Baraj Gölü çevresinde çevre temizliği ve çöp toplama etkinliğine; Vali İlhami Aktaş,  Adalet ve Kalkınma Partisi Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Tahsin Saruhan, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Bekir Çelen, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Kalkan, Çanakkale Orman Bölge Müdürü Enver Demirci, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yardımcısı Celil Sezgin, Çanakkale Katı Atık Yönetim Birliği Müdürü Aysun Kavcar, Suez Çanakkale Müdürü Metin Suadiyeli, Gençlik ve Spor Müdürlüğü Gençlik Merkezi Liderleri ve Gönüllüleri, Suez- Çanakkale çalışanları, Çanakkale Katı Atık Yönetim Birliği çalışanları ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü personelleri katıldı.
 
Etkinlikte Vali İlhami Aktaş, diğer yetkililer, öğrenciler ve çevre gönüllüleri ile birlikte çöp topladı. Çevrenin korunmasının çok önemli olduğunu ve gelecek nesillere aktarılması büyük önem taşıdığını belirten Vali İlhami Aktaş, “Çevre kirliliği ile mücadele etmek, çevreyi korumak, doğayla uyum içerisinde yaşamak bir kurumun, kuruluşun görevi değil, her bireyin asli görevleri arasındadır. Çevre konusunda daha çok duyarlı olmalı, kaynaklarımızı bilinçsizce tüketmemeli, geri dönüşüm konusunda hassasiyet göstermeli, her türlü israftan kaçınmalıyız. Tabiatımızın bize bir miras değil, gelecek adına sahip çıkmamız gereken bir emanet olduğunu unutmamalıyız” ifadelerini kullandı.
 
Çevre temizliği etkinliğinin ardından doğa yürüyüşü yapan Vali İlhami Aktaş, Atikhisar Barajında incelemelerde bulunarak Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Bekir Çelen’den Atikhisar Barajının korunması için yapılacak çalışmalar hakkında bilgi aldı.


Kaynak: Haber Merkezi