23 Mayıs Pazar günü Kale Grubu Youtube hesabında 15.00-16.00 saatleri arasında gerçekleşecek anma programının ardından, 18.00-20.00 arasında Anma Mevlidi yayınlanacak. Ayrıca Dr. (h.c.) İbrahim Bodur’un anısına ‘Bir yaşamdan fazlası’ adını taşıyan bir anma filmi de hazırlandı.

O, bir yaşama binlercesini sığdırdı
Merhum İbrahim Bodur’un kendilerine her zaman “Sizi siz yapan değerlere sahip çıkın, çünkü onlar sizi bir ağacın kökleri gibi ayakta tutacaktır” diye öğüt verdiğini söyleyen Kale Grubu Başkanı ve CEO’su Zeynep Bodur Okyay, “Dünyaya iyi gözlerle bakan, insanı hayatının merkezine koyan, vefa duygusuyla doğduğu topraklardan bir gün olsun kopmayan, hayata değer katan Kale Grubu’nun kurucusu merhum İbrahim Bodur yalnızca anılarda değil, değerleriyle bugünde de yaşıyor” diye konuştu.

Zeynep Bodur Okyay sözlerine şöyle devam etti: “Yıllara meydan okuyan köklü bir isim inşa etmek her daim gayret etmek, yaptığın işe anlam katmak ve hiç vazgeçmeden emek vermekle mümkün. İbrahim Bodur içinse emek, yalnızca bir avuç insanın yaşadığı, imkansızlığın sıradanlaştığı topraklarda koskoca bir fabrikanın temelini atma cesaretini göstermekti. Onun için emek, bayrağı, vatanı, insanı için ömrünü can-ı gönülden adamaya hazır olmaktı. Onun için emek, çalışmak, çalışmak ise ibadet demekti. Sanayi için attığı adımlar, sivil toplum kuruluşlarına verdiği destek, sanata yaptığı yatırım, eğitime verdiği öncelikle her alanda değer yaratan insanlara rehber oldu. O, bir yaşama binlercesini sığdırdı. Dün olduğu gibi bugün de ilham verdiği her bir insanla bir yaşamdan fazlası olmayı sürdürüyor.”