Çanakkale Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Şarlan mesajında, "Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 102. yıl dönümü ve 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.

İstiklal Harbimizin meşalesi, 19 Mayıs 1919'da Samsun'da yakılmış, Milli mücadele Amasya, Erzurum ve Sivas’ta da devam etmiştir. Cumhuriyete ulaşmak hiç kolay olmamış, çok zorlu süreçlerden geçilmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Nutuk'ta "1919 yılı Mayıs'ının 19. günü Samsun'a çıktım" diyerek bugünün bir dönüm noktası olduğuna dikkat çekmiştir.

19 Mayıs’ın Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanması, gençlerimizle birlikte geleceğe yürüyeceğimizin en büyük göstergesidir.

umhuriyetimizin emanetçileri ve yarınlarımızın umudu olan gençlerimize duyduğumuz güvenle geleceğe yürümenin huzuru içindeyiz.

Milletimizle dayanışma içinde İstiklal Mücadelemizi, Cumhuriyet ile taçlandıran başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum." ifadelerini kullandı.

 


Kaynak: Haber Merkezi