Bir süreden bu yana SMA hastası olan Ahmet Alp  bebeğin tedavisinin yapılabilmesi için yardım kampanyaları düzenlenmişti. Düzenlenen birçok yardım kampanyasına bir yenisi eklendi SMA Hastası Alp Bebek için bu seferde Bozcaada'da ve İstanbul'da turizm ve restoran işletmeciliğine başlayan Oya Terzioğlu da Canlı yayın düzenleyerek yardım topladı.

OYA TERZİOĞLU AHMET ALP BEBEK İÇİN KISA SÜREDE ÖNEMLİ MİKTARDA BAĞIŞ TOPLADI
Çanakkale bir süre önce Omurilikte bulunan ön boynuz motor sinir hücrelerini etkileyerek hareket kabiliyetini kısıtlayan bir kas hastalığı olan SMA (Spinal Muskuler Atrofi)  hastası  Ahmet Alp  bebek ile tanışmıştı. Tedavisi zor ve masraflı olan SMA hastalığı teşhisi konulan ve Biga İlçesine bağlı Kemer Köyde yaşayan SMA Hastası olan Ahmet Alp bebeğin zor ve masraflı olan tedavisi için Ahmet Alp’in Anne ve babası destek çağrısında bulunmuş, bu çağrı kısa sürede yankı bulurken, minik Ahmet için kampanyalar da düzenlenmeye başlanmıştı. Geçtiğimiz Haftalarda Çanakkale Belediyesi, Belediyesspor Bayan Voleybol Takımı, ÇOMÜ Akademisyenlerden Gökhan Bayram da canlı yayınlarla SMA’lı Ahmet Alp Bebek için bağış toplamıştı. Ahmet Alp Bebek için son olarak Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğünden emekli olduktan sonra Bozcaada'da ve İstanbul'da turizm ve restoran işletmeciliğine başlayan Oya Terzioğlu, SMA'lı Ahmet Alp bebeğe destek için yaptığı İnstagram canlı yayını ile büyük bir miktar parayı kısa sürede toplamayı başardı. Tedavisi büyük masraflar gerektiren hastalık ile mücadelede Ahmet Alp Bebeğin Ailesine destek olmak amacı ile Oya Terzioğlu’nun başlattığı Canlı Yayına Ahmet Alp Bebeğin Anne ve Babasının yanı sıra Emre Kınay, Ceylan Ertem gibi ünlü isimler de katılarak destek verdiler.

VATANDAŞLARDAN DA BÜYÜK DESTEK GELDİ
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğünden emekli olduktan sonra Bozcaada'da ve İstanbul'da turizm ve restoran işletmeciliğine başlayan Oya Terzioğlu, Ahmet Alp Bebek için canlı yayın yapacağını  sosyal medya hesaplarından  duyurdu.  Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği ve 3 saat Süren Canlı yayına Oyuncu ve Yazar Emre Kınay, Şarkıcı ve Şarkı Yazarı Ceylan Ertem, Oyuncu Neslihan Yeldem, Gazeteci Yazar Bahar Akıncı, İşletmeci Saadet Delen, Yayafırın Şef ve Kurucu Ebru Akpınar, Bozcaadalı İşletmeciler Özlem-Mustafa Tınç çifti, Astrolog Burcu Özen ve  İnfluencer Merve Demirci konuşmacı olarak katıldı. Vatandaşların da yoğun katılım gösterdiği canlı yayında  700 bin lira para toplandı. Duyarlı vatandaşların büyük destek verdiği canlı yayın kapsamında ünlü sanatçılar Oya Terzioğlu'nu yalnız bırakmadı.

Mehmet Kuzey