Koronavirüs salgını nedeni ile geçtiğimiz yıl yapılmayan Yağlı Güreşler bu sene yapılması planlanırken, yapılacak güreşlere katılacak Çanlı pehlivanlar hazırlıklarına başladı.

Atalarımızın bize miras bıraktığı sporlardan bir tanesi olan Yağlı Pehlivan Güreşleri, her yıl farklı illerde çeşitli etkinlikler kapsamında gerçekleştirilen müsabakalar bu yıl da yapılması planlanıyor. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri başta olmak üzere geçtiğimi yıl Koronavirüs salgını nedeni ile yapılmayan güreşlerin bu yıl gerçekleştirilmesi planlanırken, sezon öncesinde Çanlı güreşçiler antrenmanlarına başladı. Kispetlerini de hazırlayan güreşçiler yeni sezon öncesinde hazırlıklar için çimlere ayak bastılar. 

 Çan Belediyesi Spor Kulübüne bağlı pehlivanların gerçekleştirdiği hazırlıklarla ilgili bir açıklama yapan Çan Belediye Başkanı Bülent Öz “2021 Yılı Yağlı Güreş Sezonu'na yoğun ve titiz şekilde hazırlanan Çan Belediyesi Güreş Kulübü sporcularımız, performans arttırıcı idmanlarını kamp geçirdiği alanda sürdürüyor. Yeni sezona bismillah diyerek başlayan güreşçilerimizin çayırda giyeceği yeni kıspetlerini temin ederek hazırlıklarımızı yaptık. Güreşçilerimize başarılar diliyoruz. Ata sporumuz yağlı güreşi desteklemeye devam edeceğiz” dedi.
 
İsmail Şen