Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Biga İŞKUR Hizmet Merkezi yetkilileri; kurumlar arasında yapılacak çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunmak adına Biga Organize Sanayi Bölgesi Bölge Müdürlüğü ile Meydere Gıda ve Tekinler Süt Ürünleri firmalarını ziyaret ettiler.
 
Çanakkale İŞKUR İl Müdürü Vekili Mehmet Uğur Yavuz, Biga Hizmet Merkezi Şube Müdürü Ahmet Uzuner, İş ve Meslek Danışmanı Emre Teknekaya; Biga Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Gültekin Çolak’ı ziyaretlerinde Biga OSB’nin büyüme planlarını, uygulama anaokulu ve lise proje önerilerini ve İŞKUR’un güncel faaliyetlerini değerlendirdiler.
 
İŞKUR yetkilileri, Meydere Gıda ve Tekinler Süt firmalarına yaptıkları ziyarette ise işveren yetkilileri ile İŞKUR’un başta İşbaşı Eğitim Programı olmak üzere Aktif İşgücü Programları ve diğer çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulundular. Çanakkale İŞKUR İl Müdürü Vekili Mehmet Uğur Yavuz, ilerleyen dönemlerde aktif işgücü yetiştirme programlarıyla Biga’daki işverenlerin ve sanayicilerin yanlarında olacaklarını, ihtiyaç duydukları her anda Biga Hizmet Merkezi ve İl Müdürlüğü olarak işbirliğine açık olduklarını özellikle dile getirdi.


Kaynak: Haber Merkezi