Türkiye'nin 2016-2018 dönemindeki satış geliri artış hızı sıralamasına göre en hızlı büyüyen ilk 100 şirketi sıralamasında yer alan Çanakkale’den 3 firmanın temsilcilerine Çanakkale Ticaret Borsası Konferans Salonunda düzenlenen törende plaket verildi.

Ak Parti Grup Başkan Vekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen ve Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selçuk Semizoğlu tarafından TOBB Türkiye 100 sıralamasında 46.sırada yer alan Burak Kunt’a, 67.sırada yer alan Kodak Taşımacılık Tar.Ür. Ltd.şti yetkilileri Hakan Kodak-Fercan Kodak’a ve 92.sırada yer alan Altınkılıç Gıda Ve Süt Sanayi Ticaret A.Ş. yetkilisi Mehmet Ali Altınkılınç’a plaket takdimi gerçekleştirildi.

Ödül alan üç şirket yetkilisi kendilerini ve firmalarını tanıtan kısa konuşmalar yaptılar. Ödül töreninde konuşan Ak Parti Grup Başkanvekili, Çanakkale Milletvekili Bülent Turan; “Türkiye’nin dünyanın en büyük ekonomileri arasında yerini almasını ve lider ülke haline gelmesini siz değerli firmalarımız ile hep birlikte çalışarak sağlayacağız. Bu gurur hepimizin, bu gurur Çanakkale’nin. Sizleri tebrik ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.
Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen de; “Biliyorsunuz bizim kültürümüzde güzel bir söz var, ‘marifet iltifata tabidir’. İşte iltifatı en çok hak edenler, bu ülkenin zenginleşmesinde öncü rol üstlenen, vergi ödeyen, üreten, ihracat yapan ve istihdam sağlayan, girişimcilerimiz. Hele ki, böyle bir dönemde, büyük başarılar elde eden bu şirketlerimiz, Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi arasında yer alarak Çanakkale’mizi gururlandırdılar. Bu üç firmamızı yürekten kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz” ifadelerini kullandı.
 


Kaynak: Haber Merkezi