Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, kent sakinlerini sosyal medyadan koronavirüs salgınına karşı uyarmaya devam ediyor.

Yaptığı paylaşımlarla vatandaşları koronavirüs tedbirlerine uymaya davet eden Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, yeniden artmaya başlayan vakaların genellikle kalabalık aktiviteler ile akraba, arkadaş ve komşu buluşmalarından kaynaklandığına dikkat çekerek, tür buluşmaların ertelenmesini istedi.

Zorunlu olmadıkça evlerden dışarı çıkılmamasını tavsiye eden Başkan Gökhan sosyal medyadan yaptığı paylaşımda; “Değerli Çanakkale halkı, sevgili hemşerilerim; Kış mevsimiyle birlikte koronavirüs vaka sayıları ne yazık ki yeniden artmaya başladı. Vakaların çoğunlukla kalabalık aktivitelerden; akraba, arkadaş ve komşu buluşmalarından kaynaklandığı gözlenmektedir. Bu sebeple, lütfen bu tür buluşmaları erteleyelim, zorunlu olmadıkça evlerimizden dışarı çıkmayalım. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymaya devam edelim. Hastalığın çok hızlı yayılım gösterdiğini unutmayalım. Sağlıklı günler temennimle…” ifadelerini kullandı. 
 


Kaynak: Haber Merkezi