Vali İlhami Aktaş, İçişleri Bakanlığının 81 il valiliğine gönderdiği "Koronavirüs Denetimleri" genelgesi kapsamında temel prensipler olan temizlik, maske ve sosyal mesafe kurallarının yanı sıra Çanakkale ili Kepez beldesinde ortak kullanım alanlarından olan Şehit Piyade Astsubay Üstçavuş Kıvanç Kaşıkçı Kapalı Pazar Yeri’nde alınması gereken Koronavirüs tedbirlerini yerinde denetledi.
 
Vali İlhami Aktaş, kapalı pazar yerinin giriş-çıkış noktalarında Koronavirüs ile mücadele kapsamında belirlenen kurallara uyulup uyulmadığı ve uygulanan Koronavirüs tedbirleri hakkında Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan’dan bilgi aldı.
 
Koronavirüs tedbirleri kapsamında il genelinde de yoğun önlemler alındığını ifade eden Vali İlhami Aktaş, “Koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan tedbirlere uyarak evlerinde kalan ve bizlere destek veren bütün Çanakkaleli vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Mecbur kalmadıkça evlerimizden dışarıya çıkmayalım, çıktığımızda da sosyal mesafemizi koruyalım” dedi.
 
Yapılan incelemelerin ardından vatandaşlarla ve pazar esnafıyla bir süre görüşerek sohbet eden Vali İlhami Aktaş, Çanakkaleli vatandaşlar ile topyekûn mücadeleyi birlikte yürüttüklerini ifade ederek “Vatandaşlarımız için tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız görevi başında. Vatandaşlarımızın ihtiyacı olduğunda biz yanlarındayız, lütfen mecbur olmadıkça evde kalsın ve dışarı çıkmasınlar” diye konuştu.
 


Kaynak: Haber Merkezi