İl Pandemi Kurulu Toplantısı Vali İlhami Aktaş başkanlığında gerçekleştirildi.
 
Deniz Polis Evi’nde gerçekleştirilen toplantıya; Vali İlhami Aktaş, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mehmet Cem Okyay, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, Vali Yardımcısı Ali Muhiddin Varol, İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Tahsin Saruhan, Sahil Güvenlik Çanakkale Grup Komutanı SG. Kd. Bn. Ercan Oran, Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan ve kurul üyesi kamu kurum temsilcilerinin katıldığı toplantıda Çanakkale genelinde Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında yürütülen çalışmalar değerlendirildi.
 
İl Pandemi Kurulu Toplantısında; İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı tarafından il genelindeki son durum, alınan tedbirler, yapılan denetimler, pandemi ile mücadelede sürecinde uygulanan tedbirler ile yapılması gereken çalışmalar, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Sinem Topaloğlu tarafından Koronavirüs ile mücadelede ilin son durumu, gelinen seviye, yapılan çalışmalar ve bundan sonra izlenecek çalışma planı hakkında sunum yapılarak kurul üyeleri bilgilendirildi.
 
Salgın ile mücadelenin aralıksız devam edeceğini belirten Vali İlhami Aktaş, Koronavirüs salgını ile mücadele çalışmaları kapsamında kurul üyeleri ile görüş alışverişinde bulundu. İl Pandemi Kurulu Toplantısı görüş, öneri ve değerlendirmelerin ardından sona erdi.


Kaynak: Haber Merkezi