Çanakkale Valiliği himayesinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün koordinesinde Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni Deniz Polisevi’nde gerçekleştirildi.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde gazilerimize teslim edilmek üzere Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Törene; Vali İlhami Aktaş, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mehmet Cem Okyay, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Tahsin Saruhan, Sahil Güvenlik Çanakkale Grup Komutanı SG. Kd. Bnb. Ercan Oran, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Çanakkale Şubesi Başkanı Gülşen Uz, Anadolu Şehit Aileleri Derneği Çanakkale Şubesi Başkanı Sebahat Korkmaz Demir, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çanakkale Şubesi Başkanı Necdet Erdinç ile gaziler ve aileleri katıldı.
 
Törende Vali İlhami Aktaş, gaziler ve aileleriyle bir süre görüşerek sohbet etti. Yapılan görüşmelerin ardından Vali İlhami AKTAŞ, Malül Gazi J. Uzman Çavuş Vedat Şen’e, Malül Gazi Polis Memuru Seçkin Yıldırım’a, Malül Gazi Özel Harekat Polisi Cuma Ar’a ve Malül Gazi Uzman Onbaşı Enes Arslan’a Devlet Övünç Madalyası ve Beratı takdim etti.
 
Devlet Övünç Madalyası ve Beratı’nın, milletimize yapılmış olan fedakarlığın, gösterilen kahramanlığın bir nişanesi olduğunu belirten Vali İlhami Aktaş, gazilere ve ailelerine sağlıklı uzun ömürler temennisinde bulundu. Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni çekilen hatıra fotoğraflarının ardından sona erdi.


Kaynak: Haber Merkezi