Çanakkale Belediyesinin kent genelinde gerçekleştirdiği proje ve yatırımları yerinde incelemek amacı ile teknik inceleme gezilerini sürdüren Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, teknik ekip eşliğinde çalışmaları inceledi.
 
Başkan Gökhan teknik inceleme gezisi kapsamında ilk olarak geçtiğimiz hafta sonu Özgürlük Parkı'nda kentlilerin hizmetine sunulan kafeterya binasını ziyaret etti. Tamamlanan binada yapılan düzenlemeleri inceleyen Başkan Gökhan, binada yapılan değişikliklere ilişkin bilgi aldı. Teknik inceleme gezisini sürdüren Başkan Gökhan'ın bir sonraki durağı ise, Esenler Mahallesi Sadi Fenercigil Caddesi üzerinde yapımı tüm hızı ile devam eden Aromatik ve Tıbbi Bitkiler Parkı oldu. Park alanında yapılan peyzaj düzenlemelerini yerinde inceleyen Başkan Gökhan, park alanına dikilecek bitkilere ilişkin de bilgi aldı. Toplam 13.982 metrekarelik alana sahip Aromatik ve Tıbbi Bitkiler Parkı, 2.565 metrekare koleksiyon bahçesi ve 11.417 metrekare anaç bitki üretim alanından oluşuyor. Doğal formların hakim olduğu parkta; ıtırdan lavantaya, ıhlamurdan Bayramiç Beyazına kadar bölgemizde yetiştirilmeye elverişli 30'dan fazla aromatik ve tıbbı bitki türü kullanılacak. Yürüyüş yollarının ve oturma alanlarının da bulunduğu parkımızda ilerleyen dönemler için bitkilerden elde edilen ürünlerin sergilendiği tanıtım ve satış ofisi de planlanıyor.
 
Başkan Gökhan ardından yapımında sona gelinen Teknik Hizmetler Kampüsünü ziyaret etti. 22.380 m2 alan içerisinde Makine İkmal İdari Binası, Depolar, Temizlik İşleri İdari Binası, ÇAKAB, Kademe Binası, Yıkama Alanları ve Araç parkları yer alacak olan kampüs alanını gezen Başkan Gökhan, çalışmaları yerinde inceledi. Teknik Hizmetler Kampüsü'nde gerçekleştirdiği çalışmanın ardından Başkan Gökhan, Çanakkale Belediyesi İçme Suyu Arıtma Tesisini de ziyaret etti. Tesiste gerçekleştirilen faaliyetlere ilişkin bilgi alan Başkan Gökhan, eski tesisin yanında bulunan alana yapılan yeni İçeme Suyu Arıtma Tesisi binası yapımı hakkında da bilgi aldı. Başkan Gökhan, teknik inceleme gezisi kapsamında son olarak Dardanos'ta gerçekleştirilen sahil düzenlemelerini ziyaret etti. Yapımı büyük ölçüde tamamlanan düzenlemelere ilişkin incelemelerde bulunan Başkan Gökhan, çevre sakinleri ile birlikte yapılan düzenlemelere ilişkin görüş alışverişinde bulunarak talepleri dinledi.


Kaynak: Haber Merkezi