Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Alper Şener, Çanakkale’de koronavirüs ile mücadele eden ekipler fotoğraf paylaşarak, “Koronaya ‘Çanakkale geçilmez’ diyen ekip arkadaşlarımızla bir hatıramız olsun dedik” dedi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle birçok kişi hayatını kaybetti. Çanakkale’de ise koronavirüs vakaları Türkiye ortalamasının altında seyretti. Koronavirüs ile mücadelede en ön saflarda mücadele eden sağlık çalışanları büyük bir görev üstlendi. ÇOMÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Alper Şener, kentte pandemi hastanesinde koronavirüs ile mücadele eden sağlık çalışanlarıyla bir fotoğraf paylaştı.

TÜM EKİBE BİR DEFA DA BURADAN TEŞEKKÜR EDERİM
Şener, yaptığı açıklamada ise, “Koronaya “Çanakkale geçilmez” diyen ekip arkadaşlarımızla bir hatıramız olsun dedik. Enfeksiyon hastalıkları ana bilim dalı araştırma görevlisi ve iç hastalıklarından rotasyoner araştırma görevlisi meslektaşlarımız, servis ve kan alma hemşirelerimiz, surveyans kayıt sekreterimiz ve güvenlik görevlimiz(resmî o çekti). Tüm ekibe bir defa da buradan teşekkür ederim. üstün gayret ve özverili çalışmaları olmasa bu fotoğrafı gururla çektiriyor olamazdık” ifadelerini kullandı.

Mehmet Kuzey