Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, 20 Haziran Cumartesi günü 'Liselere Geçiş Sınavı'na giren öğrencilerin sağlıklarını korumak amacıyla Çanakkale Merkez Atatürk Ortaokulu’nda alınan tedbirleri yerinde inceledi.

Çanakkale Merkez Atatürk Ortaokulu’nda LGS için alınan tedbirlerin incelemesinde İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz tarafından Vali İlhami Aktaş’a verilen bilgiye göre; Çanakkale Merkez Atatürk Ortaokulu dahil olmak üzere Çanakkale ili genelindeki tüm sınav binalarında, çocukların ve vatandaşlarıın sağlığı için genel dezenfeksiyon ve temizlik işlemlerinin büyük bir özen ve hassasiyetle yapıldığı belirtildi.

Vali İlhami Aktaş, Çanakkale Merkez Atatürk Ortaokulu’nda LGS için görevli emniyet personelleri, idareci, öğretmen ve personeller ile bir süre sohbet ederek görevlerinde başarılar diledi.

Yapılan incelemelerin ardından Vali İlhami Aktaş, çocuklarını Liselere Geçiş Sınavı için getiren veliler ile bir süre sohbet edip velilerin sınav heyecanını paylaştı.

Vali İlhami Aktaş’ın Çanakkale Merkez Atatürk Ortaokulu’nda LGS için alınan tedbirlerin incelenmesinde Çanakkale Merkez Atatürk Ortaokulu Müdürü Rıza Türker de hazır bulundu.


Kaynak: Haber Merkezi