Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) tarafından ilan edilen ‘Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı’ ile desteklenen Çanakkale Assos Truva Turizm Altyapı Hizmet Birliği’nin (ÇATTAB) tarafından yürütülen ve Çanakkale Valiliği’nin koordinasyonunda devam eden, ‘Çanakkale Destinasyon Yönetimiyle Markalaşıyor’ isimli projesi için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.
 
Çanakkale'nin bir turizm destinasyonu olarak dünya çapında örnek bir merkez haline getirilmesi ve turizm sektöründen alınan payın artırılması amacıyla yürütülen projede, proje tanıtım filmi vizyona girdi. Proje kapsamında; Çanakkale kent markasının oluşturulması, görsel kimliğinin tasarlanması, online tanıtım sisteminin kurulup hayata geçirilmesi, Çanakkale Store’un oluşturulması projenin diğer bileşenleri olarak öne çıkıyor. Çanakkale’nin markalaşması için yapılan proje için kent markasının ve görsel kimliğinin oluşturulmasına ilişkin birçok çalışma da gerçekleştiriliyor. Çalışmalar kapsamında; odak grup toplantıları, paydaş görüşmeleri, yerli ve yabancı turist anket çalışmaları gerçekleştirilmiş durumda. Ayrıca çalışmalar içerisinde kurumsal kimlik çalışması da yapıldı.
 
GMKA'nın, pandemi salgınının olumsuz etkilerinin bölge turizmi açısından zarar görmeyerek fırsata dönüştürme çalışmaları bu süreçte de tüm hızıyla devam ediyor. Kalkınma Ajansı, bölgesinde sorumlu olduğu Balıkesir ve Çanakkale illeri için sağladığı turizm destekleri ile de büyük şehirlerin kalabalığından kaçmak isteyenlere sakin ve huzurlu bir ortam sunarak bölge turizmi için katkılarını sürdürüyor.
 


Kaynak: Haber Merkezi