Covid-19 ile mücadele kapsamında alınan tedbirlerin; tarımsal üretime olan etkilerini en aza indirmek, tarımsal üretimin sürekliliğini sağlanmak amacıyla oluşturulan ‘Çanakkale Bitkisel ve Hayvansal Üretimi İzleme ve Değerlendirme İl Komisyonu’ toplantısı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı.
 
Komisyon toplantısı; İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ başkanlığında, 15 komisyon üyesi İl Müdür Yardımcıları ve ilgili Şube Müdürlerinin katılımıyla yapıldı. Toplantıda komisyon üyelerine Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü konu sorumlusu Şube Müdürleri tarafından; Mevsimlik Tarım İşçileri, Covid-19 kapsamında alınan tedbirlerin Tarımsal Üretimi olumsuz etkilenmemesi adına Çanakkale İl Hıfzıssıhha Kurulundan alınan kararlar, Bitki Hastalık ve Zararlılarının yoğunluk durumu, Hayvan Hastalıkları ve aşılamalar konusunda bilgi verildi, sunum yapıldı.
 
Komisyon üyelerinden; Tarımsal Üretimde girdi temininde karşılaşılan sorunlar, işgücü teminindeki sıkıntılar, Tarıma Dayalı Sanayinin Hammadde ihtiyacı, sektörün covid-19 kapsamında yaşadıkları sorunlar, talepleri ve çözüm önerileri konusundaki görüşleri alındı. Toplantı tarımsal üretimde Haziran ve Temmuz aylarında yapılacak çalışmaların planlanması ve alınacak tedbirlerin görüşülmesinin ardından sona erdi.
 


Kaynak: Haber Merkezi