Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde 25. Japonya Günleri,  29-30 Nisan tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle gerçekleştirilecek.

Üniversitenin en eski öğrenci topluluklarından olan Türk-Japon Dostluk Topluluğu tarafından düzenlenen ve Eğitim Fakültesi Japon Dili Eğitimi Anabilim Dalı tarafından desteklenen 25. Japonya Günleri etkinlikleri 29 Nisan 2019 Pazartesi günü saat 11:00’da Terzioğlu Yerleşkesi Troia Kültür Merkezinde Japonya Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima’nın vereceği “21. Yüzyılda Asya ve Japonya” başlıklı açılış konferansı ile başlayacak.

Etkinlikler kapsamında Manga, Kaligrafi, Origami atölyeleri ile Japon takvimleri, Japon edebiyatı çalışmalarına ilişkin sergiler iki gün (29-30 Nisan) boyunca katılımcıların ilgisine sunulacak olup, etkinliğin ilk günü Japon yemekleri standı da açılacak. Etkinlik bitiminde Japon takvimleri her yıl olduğu gibi bu sene de katılımcılara çekilişle ve ücretsiz olarak dağıtılacak.

Etkinliklerin ikinci gününde (30 Nisan) Japon kılıç teknikleri gösterimi Kendô, geleneksel dans gösterileri Sôran-Bushi, çay töreni Sadô, Japon filmi gösterimi, geleneksel Japon oyunları ve Cosplay gösterileri düzenlenecek.

Haber Merkezi
 


Kaynak: Haber Merkezi