23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle Çanakkale Barosu Çocuk Hakları Komisyonu’nun düzenlediği “Çocuk Gözüyle Adalet” konulu resim ve edebiyat yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri dağıtıldı. Eserlerin sergileneceği sergi açılışı ve ödül töreni 23 Nisan Salı günü 17 Burda AVM’de gerçekleşti.
 
Törene Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan, Yönetim Kurulu Üyeleri, Çocuk Hakları Komisyonu Üyeleri, öğretmenler, yarışmaların jüri üyeleri, öğrenciler ve veliler katıldı. Dereceye giren öğrencilere plaket ve çeşitli hediyelerin takdim edildiği ödül töreninin ardından Çanakkale Barosu “Çocuk Gözüyle Adalet” Resim ve Edebiyat Sergisi açıldı.
 
 
Düzenlenen yarışma kategorilerinden “Çocuk Gözüyle Adalet” konulu resim yarışmasında birinci Alp Emre Öztürk olurken, Edebiyat Yarışmasında 5. – 6. Sınıflarda birinci Çağan Tekiner, 7. ve 8. Sınıflarda birinci Eylül Yılmaz oldu. Dereceye girenlere ödüllerini Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan’ın yanı sıra Yönetim Kurulu Üyeleri ve Çocuk Hakları Komisyonu Üyeleri dağıttı.
 
Programda jüri üyelerine de plaket takdim edildi. Resim yarışması Değerlendirme Kurulu Üyeleri Öğretmenler Muteber Yüğnük, Ezgi Yemenicioğlu Negir, Umut Germeç ve Güliz Baydemir, Edebiyat Yarışması Değerlendirme Kurulu Üyeleri Haluk Öztürk, Olcay Balcı, Berna Yılmaz ve Nihal Çalışal bu anlamlı etkinliğe imza attıkları için takdir topladı.
 
 
 


Kaynak: Haber Merkezi